معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

بازگشت ۷۸۰ واحد راکد به چرخه تولید

بازگشت ۷۸۰ واحد راکد به چرخه تولید معاون وزیر صمت با اشاره به احیا و بازگشت 780 واحد راکد به چرخه تولید از شروع سال، اظهار داشت: مشکلات مدیریتی، تسهیلات بانکی، کمبود سرمایه در گردش و تامین مواداولیه از عوامل راکد شدن واحدهاست.علی رسولیان در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی راکد، اظهار نمود: یکی از برنامه های جدی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و البته طبق تاکید دولت، بحث احیای واحدهای راکد و استفاده از حداکثر ظرفیت موجود واحدها است. در همین راستا کلینیک های کسب وکار را در نواحی و شهرک های صنعتی راه اندازی کردیم و از این طریق واحدهای راکد و نیمه راکد شناسایی شدند.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با اعلان اینکه ۹۰۰ مشاور انتخاب شدند و واحدهای راکد را شناسایی می کنند، اضافه کرد: از شروع امسال تا حالا بیش از ۷۸۰ واحد راکد احیا شدند و به چرخه تولید بازگشتند. برمبنای آمار تعداد واحدهای راکد ۱۰ درصد کم شده و ۱۲ درصد از اشتغالی که از دست رفته، کم شده است.
وی افزود: ارزیابی ها نشان میدهد که عمده مشکلات به تسهیلات بانکی، کمبود سرمایه در گردش و مباحث تامین مواد اولیه و ماشین آلات مربوط بوده است؛ بررسی ۷۸۰ واحد احیا شده نیز نشان میدهد که ۴۲ درصد از واحدها به سرمایه گذار جدید واگذار شده است که هم مشکل مدیریتی را حل کرده و هم تامین مالی کرده است. ۱۰ درصد هم با تامین تسهیلات بوسیله تزریق سرمایه در گردش یا سرمایه ثابت، مشکلشان حل شده است. همین طور ۱۶ درصد با تامین مواد اولیه احیا شده اند. ۱۱ درصد از واحدها هم تولید محصول جدید و متناسب با بازار داشته اند.
معاون وزیر صمت اشاره کرد: باقی مشکلات نیز درصدهای کمتری دارند بطورمثال ۳ درصد از واحدها با رفع اشکال زیرساختی، یک درصد با رفع اشکال حقوقی و یک درصد هم با انتقال تکنولوژی احیا شده اند.
رسولیان اظهار داشت: درحال هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه هستیم تا ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع خودرا اختصاص دهیم تا بوسیله مشارکت با بانک ها، ۵۰۰ میلیارد تومان تامین نماییم و برای تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط راکد، استفاده نمائیم. البته طرح تام وزارت صمت هم برای تامین مالی کمک کرده است.

1400/08/02
12:38:54
0.0 / 5
242
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار