گزارش آچار؛

جزییات صادرات صنعتی در فروردین ۱۴۰۱

جزییات صادرات صنعتی در فروردین ۱۴۰۱ در فروردین ماه سال جاری 242 میلیون دلار محصولات صنعتی صادر شده که محصولات پلیمری، شیمیایی و نساجی در صدر صادرات هستند.به گزارش آچار به نقل از مهر، بررسی جزییات صادرات صنعتی کشور در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ نشان داده است که در این ماه ۲۵۵ هزار تن کالای صنعتی به ارزش ۲۴۲ میلیون صادر شده که بیان کننده سهم ۷ درصدی از کل صادرات غیرنفتی (۳.۷ میلیارد دلار) ست.
این کالاها شامل محصولات پلیمری به ارزش ۷۶ میلیون دلار، نساجی و پوشاک و کفش به ارزش ۳۱ میلیون دلار، شیمیایی به ارزش ۵۳ میلیون دلار، ماشین سازی و تجهیزات به ارزش ۲۵ میلیون دلار، لوازم خانگی به ارزش ۲۵ میلیون دلار، صنایع برق و الکترونیک به ارزش ۱۳ میلیون دلار، محصولات سلولزی به ارزش ۱۵ میلیون دلار، خودرو و نیروی محرکه به ارزش ۳ میلیون دلار، صنایع نوین و پیشرفته و دارو به ارزش ۲ میلیون دلار و سایر تولیدات صنعتی بوده است.
همچنین از بین بخش های مختلف صنعت، محصولات پلیمری و شیمیایی حدود ۵۳ درصد از ارزش کل صادرات محصولات صنعتی را به خود اختصاص داده اند.
به این ترتیب محصولات پلیمری با ۳۱.۴ درصد بیشترین صادرات را داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ به لحاظ ارزشی ۲۸ درصد افزایش پیدا کرده است.
محصولات شیمیایی نیز حدود ۲۱.۹ درصد از کل ارزش صادرات محصولات صنعتی را به خود اختصاص داده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ به لحاظ ارزشی ۱۸ درصد افزایش داشته است.

1401/05/16
21:40:17
0.0 / 5
194
تگهای خبر: ارز , تولید , خودرو , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار