معاون وزیر صنعت:

دستورالعمل استخراج رمزارز ابلاغ گردید

دستورالعمل استخراج رمزارز ابلاغ گردید به گزارش آچار معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: دستورالعمل صدور جواز و پروانه بهره برداری استخراج رمزارز نهایی و توسط وزیر صمت ابلاغ گردید.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی تصریح كرد: دریافت درخواست های صدور مجوز از راه سامانه خدمات صنعت، معدن و تجارت (بهین یاب) انجام می شود و صدور مجوز از راه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها صورت می گیرد.
وی در مورد تعیین و ملاك صنعتی شدن رمز ارزها اعلام نمود: بعد از بررسی و هم فكری و مشورت با فعالان این بخش، دانشگاه ها و دستگاههای مختلف، صدور جواز تأسیس و بهره برداری، برای متقاضیانی كه جمع توان برق مصرفی تجهیزات استخراج رمزارز آنها بیشتر از 250 كیلووات (ولت ـ آمپر) باشد، امكان پذیر است.
معاون وزیر صمت اظهار داشت: امكان استقرار واحد استخراج كننده رمزارز دارای كاربری صنعتی و مشمول ضوابط استقرار واحدهای صنعتی بوده و صرفاً در شهرك ها و نواحی صنعتی مصوب و یا مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و نیروگاه ها امكان پذیر است.
زرندی افزود: امكان استقرار واحدهای استخراج كننده رمزارز شامل محدودیت محدوده 120 كیلومتری شهر تهران، 50 كیلومتری شهر اصفهان و 30 كیلومتری مراكز سایر استان ها نمی باشند.
وی افزود: بر مبنای دستورالعمل ابلاغی، صدور و یا اصلاح جواز تأسیس و پروانه بهره برداری، برای استخراج رمزارز در محل واحدهای تولیدی فعال صنعتی و معدنی موجود ممنوع می باشد اما دریافت مجوز برای این فعالیت در محل واحدهای تولیدی غیرفعال صنعتی كه 3 سال از عدم فعالیت آنها گذشته باشد، مجاز است.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت: صدور جواز تأسیس به نام چند شخص حقیقی و یا چند شخص حقوقی مجاز نیست البته متقاضیان درصورت تشكیل شركت می توانند درخواست جوازتأسیس را درسامانه ثبت نمایند. همینطور صدور جواز تأسیس در محل استیجاری با حداقل اجاره یكساله، در قالب این دستورالعمل امكان پذیر است.
زرندی خاطرنشان كرد: اعتبار جواز تأسیس صادر شده 6 ماه بوده و با عرضه گزارش پیشرفت فیزیكی طرح و تأیید آن توسط سازمان برای یك دوره دیگر قابل تمدید است.
وی اظهار داشت: تأمین زیرساخت های لازم شامل برق، گاز، آب، اینترنت و... برعهده دارنده جواز تأسیس است.
این مسئول اضافه كرد: تأمین انرژی برق مورد نیاز از راه شبكه سراسری برق كشور و یا تولید برق به صورت خصوصی از راه انرژی تجدیدپذیر، CHP، نیروگاه خصوصی و... در قالب ضوابط و مقررات مربوط امكان پذیر است.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت بیان كرد: برپایه این دستورالعمل، در صورتیكه سرمایه گذار پس از فراهم كردن امكانات طرح از قبیل زمین، برق، ساختمان و تجهیزات، تقاضای صدور جواز تأسیس نماید و اقدامات انجام شده مطابق ضوابط این دستورالعمل باشد، صدور جواز تأسیس یا پروانه بهره برداری امكان پذیر است.
زرندی توضیح داد: به منظور تأمین برق مورد نیاز، بعد از صدور جواز تأسیس، اطلاعات مجوز در سامانه به وزارت نیرو ارسال می شود و بعد از اختصاص انشعاب برق، وزارت نیرو اطلاعات آنرا از راه سامانه به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می نماید.
وی اظهار داشت: در صورت اعلام متقاضی در خصوص تأمین برق از راه راه اندازی نیروگاه حرارتی، جهت تأمین سوخت مورد احتیاج به وزارت نفت معرفی خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: رعایت ضوابط مربوط به برچسب انرژی و استانداردهای كیفیت توان الكترونیكی و استانداردهای فناورانه مرتبط برای تولید و واردات تجهیزات فرآورده های پردازش رمزناری شده (ماینیگ) در صورت ابلاغ از جانب مراجع ذی ربط همچون سازمان ملی استاندارد الزامی است.
زرندی خاطرنشان كرد: در زمان درخواست صدور پروانه بهره برداری، ثبت مشخصات دستگاه های منصوبه، وفق فرم موجود در سامانه، شامل تعداد، نوع، میزان مصرف انرژی، شركت سازنده، توان پردازش و... در سامانه الزامی است و تغییرات تجهیزات هم توسط متقاضی در سامانه به روزرسانی خواهد شد.
وی درانتها به این نكته اشاره نمود كه، برپایه مصوبه هیأت وزیران استفاده از رمزارزها با قبول مسئولیت خطرپذیری (ریسك) ازسوی سرمایه گذاران و متعاملین صورت می پذیرد و مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانكی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل كشور مجاز نیست.

1398/09/02
17:43:39
5.0 / 5
4872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار