سخنگوی ستاد تنظیم بازار خبر داد:

عرضه گسترده شوینده ها و ژل های ضدعفونی كننده با نرخ مصوب

عرضه گسترده شوینده ها و ژل های ضدعفونی كننده با نرخ مصوب آچار: سخنگوی ستاد تنظیم بازار از عرضه گسترده مواد شوینده، بهداشتی و ژل ضدعفونی كننده با نرخ مصوب در ایستگاهها مترو، میادین میوه و تره بار و كانكس های ویژه توزیع در میادین اصلی و نقاط شهر آگاهی داد.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا كلامی از برگزاری جلسات روزانه ستاد تنظیم بازار بمنظور رصد و پایش و تامین بموقع كالاهای اساسی در روزهای پایانی سال آگاهی داد و اظهار داشت: طبق تصمیمات روزانه كارگروه تنظیم بازار كشور و كمیته های رصد و پایش كه ذیل كارگروه تشكیل شده، مقرر گردید باتوجه به تامین بسیار عالی ارز كالاهای اساسی، ترخیص این كالاها مانند روغن خام، برنج، ذرت و شكر بدون هیچ گونه محدودیت و یا مجوزی از طرف گمرك ایران اقدام گردد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: برمبنای بررسی وضعیت تولید و تامین كالاهای مهم و ضروری كشور باید به این نكته توجه داشت در كشوری كه اندازه بازار آن 400 میلیارد دلار است، ضریب وابستگی به حدود 40 میلیارد دلار یعنی معادل 10 درصد می رسد بطوریكه باوجود اینكه بیشتر واحدهای تولیدی كشور در فضای رقابتی تابحال كمتر از 50 درصد ظرفیت خودرا استفاده می كردند، این امكان برای كشور برقرار است كه میزان تولید و عرضه در این واحدها تا سقف صددرصد افزایش یابد.
وی اشاره كرد: با درخواست و همراهی تمامی واحدهای تولیدی كشور در كالاهای پرمصرف ایام پایانی سال با تصویب ستاد تنظیم بازار و همراهی بخش خصوصی، تولید با سه شیفت كاری به صورت حداكثری در حال انجام می باشد و از بُعد تامین مواد اولیه نیز هیچ گونه مشكلی وجود ندارد.
كلامی با قدردانی از حس مسئولیت و همراهی بخش تولید كشور اشاره كرد: اساسا با درایت و هوشمندی طرف تقاضا یعنی مصرف كنندگان، بازار در تعادل كامل خواهد بود، این در شرایطی است كه طبق اختیار محوله از طرف كارگروه تنظیم بازار به دفتر تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت و با توجه به ذخایر مكفی كشور مقرر شده عرضه حداكثری كالاهای اساسی و ضروری به هر میزانی كه استانها نیاز داشته باشند، در اولویت قرار گیرد.
وی تاكید كرد: طبق تصمیمات امروز كارگروه تنظیم بازار، علاوه بر روند عادی تامین و توزیع كالاهای اساسی، مقرر گردید سهمیه ویژه ای در روغن، شكر، برنج، گوشت قرمز و مرغ به شبكه های مطمئن و منتخب همچون فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار اختصاص پیدا كند كه این علاوه بر سهمیه های قبلی ابلاغی خواهد بود.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار اضافه كرد: تاكید دولت بر حفظ آرامش و تامین بموقع كالاهای اساسی موردنیاز مردم است و این روند استمرار خواهد یافت، ضمن اینكه در جلسه تنظیم بازار عرضه گوشت از محل ذخایر با حداكثر 10 درصد سود در شبكه های توزیع مصوب و ابلاغ شد به نحوی كه علاوه بر گوشت منجمد وارداتی با نرخ 41800 تومان برای مصرف كنندگان، مقرر است گوشت ران با نرخ 44000 تومان به صورت حداكثری در شبكه های منتخب همچون میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی توزیع گردد.
كلامی افزود: علاوه بر سهمیه های عادی عرضه شكر، قرار بر این است كه سهمیه ویژه تخصیصی به استانها به میزان 30 هزار تن شكر برای دو شبكه فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار در بسته بندی های یك كیلوگرمی تخصیص یابد تا با قیمت هر بسته 5 هزار و 900 تومان عرضه گردد، پس مشكلی از بُعد تامین كالا در كشور وجود ندارد.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: تقاضای كاذب ناشی از برخی شایعات با شیوع ویروس كرونا با توزیع ویژه تمامی كالاهای اساسی و اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم به نرخ مصوب پاسخ داده می شود و توزیع حداكثری كالاها مستمرا ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: طبق اعلام دبیر انجمن صنایع شوینده، واحدهای تولیدی محصولات شوینده مبادرت به تولید به صورت سه شیفت كرده تا بتوان كالاهای پرمصرف همچون مایع دستشویی و ژل ضدعفونی كننده را با نرخ مصوب به شكل گسترده توزیع كرد، به نحوی كه مقرر گردید تا عرضه گسترده مایع دستشویی و ژل ضدعفونی كننده دست با قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار، ایستگاه های مترو و كانتینرهای سیار در میادین اصلی و سایر نقاط شهر صورت گیرد.
كلامی اشاره كرد: علاوه بر شبكه های رسمی فعلی، عرضه مستقیم در كانكس هایی كه در فضاهای مختلف شهر همچون میادین میوه و تره بار استقرار خواهند یافت، مواد شوینده و ژل ضدعفونی كننده دست به صورت بدون واسطه، مستقیم و با قیمت مصوب توسط واحدهای تولیدی ارائه شود.


منبع:

1398/12/07
17:12:42
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: ارز , اقلام , بازار , بسته بندی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار