طی دو ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با سال ۹۸:

صدور پروانه بهره برداری معدن افزایش داشت

صدور پروانه بهره برداری معدن افزایش داشت آچار: طبق تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، در دو ماهه ابتدایی امسال، تعداد گواهی كشف و پروانه اكتشاف صادره در حوزه معدن كاهش داشته و تنها صدور پروانه بهره برداری 10 درصد رشد كرده است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، در دو ماه اول سال ۱۳۹۷، معادل ۶۶ فقره گواهی کشف و در زمان مشابه امسال (۱۳۹۹) معادل ۵۸ فقره گواهی کشف صادر گردیده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل افت ۱۲.۱ درصدی داشته است.
همین طور در طول این مدت تعداد اکتشاف صادر شده در طول این مدت نسبت به زمان مشابه سال گذشته، ۲۰ درصد کمتر شده شده است. در دوماهه ابتدایی سال جاری ۱۲۴ فقره پروانه اکتشاف صادر شده در حالی در زمان مشابه سال قبل این رقم ۱۵۵ فقره بوده است.
بر طبق این آمار تنها صدور پروانه بهره برداری نسبت به زمان مشابه سال قبل اوضاع بهتری داشته است. در فروردین و اردیبهشت ماه امسال ۷۶ فقره پروانه بهره برداری صادر گردیده است در صورتیکه میزان صدور این مجوز معدنی در زمان مشابه سال قبل ۶۹ فقره بوده است که نشان از رشد ۱۰.۱ درصدی دارد.
همین طور میزان اشتغال بواسطه صدور پروانه های بهره برداری در طول این مدت (فروردین و اردیبهشت ۹۹) ۴۷.۹ درصد رشد کرده است. دو ماهه ابتدایی سال قبل ۵۰۵ نفر مشغول شدند اما در دوماهه ابتدایی امسال میزان اشتغال به ۷۴۷ نفر رسیده است.
علاوه بر این در مدت ذکر شده سال جاری سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن نیز افت ۲۲.۵ درصدی داشته است. در دوماهه امسال، ۱۳۰ میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است در صورتیکه در دو ماه سال قبل ۱۶۸ میلیارد ریال صرف شده است.
منبع:

1399/03/24
14:27:01
5.0 / 5
2210
تگهای خبر: تجارت , صنعت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار