تا پایان ۱۴۰۰؛

۱۵۰ واحد صنعتی در اردبیل به بهره برداری می رسد

۱۵۰ واحد صنعتی در اردبیل به بهره برداری می رسد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: در سال مزین به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها بیش از 150 واحد تولیدی در سراسر استان اردبیل به بهره برداری می رسد.به گزارش آچار به نقل از مهر، رامین صادقی شامگاه شنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی در اردبیل اظهار نمود: با رشد ۷۴ درصدی بیش از ۲۲۸ پروانه بهره برداری در سطح استان صادر شده که از لحاظ صدور پروانه جایگاه اول را در کشور به دست آوردیم.
وی اشاره کرد: در چهار ماهه امسال نیز ۸۰ پروانه بهره برداری در استان اردبیل صادر شده که این میزان صدور پروانه بهره برداری ۳۷ درصد رشد نشان میدهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: در بخش صدور جواز تأسیس نیز به درخواست سرمایه گذاران روند افزایشی را در استان اردبیل شاهد می باشیم بطوریکه در چهار ماهه اول امسال ۲۳۷ فقره جواز تأسیس در استان اردبیل صادر گردیده است.
صادقی با اعلان اینکه پرداخت تسهیلات برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش های مختلف ایجادی و سرمایه در گردش در حال انجام می باشد، اضافه کرد: با همراهی شبکه بانکی تلاش بر این است تا منابع مورد نیاز به اشکال مختلف در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: با همت و تلاش استاندار اردبیل ما در بحث صدور مجوزها در استان بدون استعلام از تهران مشکلی نداریم و به سرعت و در کمتر از ۲۴ ساعت صدور مجوزهای قانونی را برای سرمایه گذاران شاهد می باشیم.
صادقی پرداخت تسهیلات یارانه دار از محل تبصره ۱۸ را با نرخ سود شش درصد به سرمایه گذاران تصریح کرد و افزود: اعطای تسهیلات به میزان یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع مختلف امسال به انجام رسیده است.
وی بیان کرد: در پرداخت تسهیلات یارانه دار نیز تلاش شده تا با پیگیری استاندار اردبیل پرداخت یارانه با تامین منابع مورد نیاز از طرف بانکهای عامل به انجام برسد که این کار با سرعت بیشتر در حال انجام می باشد.
صادقی از افتتاح ۱۸ کارخانه بزرگ در استان تا آخر سال بعنوان واحدهای پیشران آگاهی داد و اظهار نمود: راه اندازی این مجموعه های تولیدی با همت سرمایه گذاران به اشتغال پنج هزار و ۸۰۰ نفر کمک خواهدنمود.
وی اشاره کرد: امسال با تاکید مسئولان کشوری و استانی مقرر است ۱۵۰ واحد تولیدی به بهره برداری برسد که از مردادماه به شکل هفتگی افتتاح یک کارخانه و واحد تولیدی را در سطح استان شامل بزرگ و متوسط شاهد خواهیم بود.
صادقی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در دو سال اخیر نرخ رشد صنعتی استان اردبیل به ۴.۷ دهم رسیده که دراین زمینه همچنان حرکت ها به سمت تبدیل استان اردبیل به یک استان صنعتی است.
وی سهم اشتغال بخش صنعت را در استان اردبیل ۲۹.۵ درصد اعلام نمود و اضافه کرد: این متوسط اشتغال بخش صنعت در کشور ۳۴ درصد است که تا آخر سال تلاش می نماییم به این میزان دست پیدا نماییم.
صادقی به راه اندازی فاز اول واحد تولیدکننده داروهای گیاهی و شیمیایی استان اشاره نمود و افزود: در فاز اول تولید شیشه های دارویی و در فازهای بعدی تولید گیاهان دارویی و همین طور داروهای شیمیایی مورد توجه این مجموعه قرار گرفته تا ظرفیت اشتغال ۲۵۰ نفر در فاز اول به دو هزار نفر در فاز نهایی افزایش پیدا کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اشاره کرد: امیدواریم با راه اندازی این واحد تولیدی به شکل کامل زمینه تولید انواع داروهای گیاهی و شیمیایی در استان و صادرات آن فراهم آید.

1400/05/10
15:55:24
0.0 / 5
147
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار