محموله جو حشره زده به استاندارد اظهار نشده بود

محموله جو حشره زده به استاندارد اظهار نشده بود آچار: مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد اصرار کرد که این سازمان به هیچ وجه اجازه ترخیص محوله های جو که طعمه حشره و فاسد شده را نخواهد داد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام گمرک حدود ۲۸۱۷ تن جو دامی که از انتهای سال ۱۳۹۹ وارد و در ابتدای سال ۱۴۰۰ به گمرک اظهار شده بود، به سبب عدم تامین ارز، در تیرماه سال جاری فاسد و طعمه حشره ها شده است.
در این رابطه مهدی علیپور، مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد، اظهار داشت: این محموله هنوز به سازمان ملی استاندارد اظهار نشده که برای پروسه ترخیص نظر بدهیم. اما اگر هم اظهار شود و کنترل نماییم به هیچ وجه اجازه ترخیص نخواهیم داد.
به گفته وی از کلیه فرآورده های وارداتی پس از اظهار به سازمان ملی استاندارد، بازرسی و نمونه برداری می شود. بدین سبب فقط در صورت مطابقت با استانداردهای ملی اجازه ترخیص کالا داده می شود و در صورتیکه مغایر استاندارد باشد با واردات مخالفت خواهد شد.
گفتنی است که بنا بر اعلام گمرک، طی سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بیش از ده ها هزار تن کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی، فاسد شده و هزاران تن کالاهای اساسی دیگر نیز متعلق به سالهای ۱۳۹۲، ۱۳۹۵، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۹ در بندر امام خمینی (ره) گرفتار فساد شده است.
منبع:

1400/08/24
20:55:41
0.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار