معاون سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی:

نگران زمستانیم

نگران زمستانیم به گزارش آچار معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: هنوز صنایع گرفتار محدودیت تامین گاز نشدند اما نگران فصل سرما هستیم، چونکه خاموشی ها در فصل تابستان در صنعت و خصوصاً شهرک های صنعتی، خسارت های بالایی به دنبال داشت و بنا بر این همه تلاش ما این است مجدداً واحدهای مستقر در شهرک ها گرفتار خسارت نشوند.


فتحعلی محمدزاده در گفت و گو با ایسنا، درباره مشکلات احتمالی صنایع در پی کمبود گاز در زمستان، اظهار نمود: هنوز مشکلی در شهرکهای صنعتی در حوزه تامین گاز به وجود نیامده، اما جلسات مستمر در وزارت نیرو درحال برگزاری است و پیگیری می نماییم که اگر در فصل زمستان با کمبود گاز مواجه شدیم صنعت محدود نشود.
وی ادامه داد: خصوصاً تاکید کردیم که نیروگاه ها محدود نشوند، چونکه محدود شدن نیروگاه ها منجر به اعمال خاموشی می شود.
معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از برگزاری نشست مشترک وزارت نیرو، شرکت ملی گاز و وزارت نفت در هفته های آتی آگاهی داد.
در شهرک های مازوت استفاده نمی شود
این مقام مسئول همین طور در پاسخ به سوالی در خصوص استفاده شهرکها از مازوت در زمان قطعی گاز، اشاره کرد: عمده واحدهای کوچک در شهرک های صنعتی مستقر هستند که میانگین اشتغال آنها ۲۱ نفر است. اما مازوت در صنایع بزرگ مثل نیروگاه ها، فولاد و غیره استفاده می شود.
البته بگفته وی در حاشیه جلسه قبلی استفاده از مازوت در قسمتی از نیروگاه ها مطرح و قرار شد این مساله در یک نشست سه جانبه با حضور سه وزارتخانه بررسی شود.
محمدزاده با اعلان اینکه به هر حال باید راهکارهای لازم اتخاذ شود که تا حد امکان بخش صنعت در اعمال محدودیت گاز گرفتار محدودیت و خسارت نشود، اشاره کرد: بطور کلی هنوز صنایع گرفتار محدودیت نشدند اما نگران فصل سرما هستیم. چونکه خاموشی ها در فصل تابستان در صنعت و خصوصاً شهرک های صنعتی، خسارت های بالایی همچون کاهش تولید، بیکاری نیروی کار و حتی خسارت به برخی تجهیزات به دنبال داشت. بنا بر این همه تلاش ما این است مجدداً واحدهای مستقر در شهرک ها گرفتار خسارت نشود که وزیر صمت هم بر آن تاکید کرده است.
وی ادامه داد: در نهایت شرکت شهرک های صنعتی بعنوان نماینده صنعت منتظر تصمیم وزارت نیرو و وزارت نفت در هفته های آتی است. بطور کلی ما پیگیری می نماییم تا حد امکان محدودیت های تامین برق یا گاز در بخش صنعت اعمال نشود و اگر هم اعمال شد با برنامه باشد یا به حداقل ممکن برسد.
منبع:

1400/08/29
20:41:39
0.0 / 5
248
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فولاد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار