وزیر صمت در آبادان:

به دنبال گسترش صنایع دریایی در خوزستان هستیم

به دنبال گسترش صنایع دریایی در خوزستان هستیم خوزستان وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه به دنبال گسترش صنایع دریایی در خوزستان هستیم، اظهار داشت: علیرغم وجود سواحل بسیار گسترده و زمینهای بسیار زیاد، متاسفانه در حوزه صنعت دریایی خیلی عقب هستیم.سیدرضا فاطمی امین امروز، ۳۰ دیماه در حاشیه بازدید از شهرک صنایع دریایی ساحل اروند در آبادان، اظهار نمود: امروز به شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان سفر کردم و در بازدید از شهرک صنایع دریایی به لحاظ وجود صنعت دریایی در این منطقه بسیار خوشحال شدم.

به گزارش آچار به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: علیرغم وجود سواحل بسیار گسترده و زمینهای بسیار زیاد، متاسفانه در حوزه صنعت دریایی خیلی عقب هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: حتی اگر تعمیرات کشتی هایی که ایران دارد، در کشور صورت گیرد، اشتغال بسیار زیادی را ایجاد خواهد نمود.

فاطمی امین افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی را امروز در آبادان و خرمشهر مشاهده کردم. امیدواریم که در وزارت صمت بتوانیم کمک نماییم و هدف اصلی ما، اشتغال و رونق تولید است.

وی اظهار داشت: طی این بازدیدها، مشکلات صنعتگران و فعالین اقتصادی مورد برسی قرار گرفت، خواسته های آنها را پیگیری و تلاش خواهیم کرد تا پشتیبانی از تولید را داشته باشیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بازدید امروز، بیشتر برای آشنایی با بخش اقتصادی استان بوده است و این که قبلا یکسری برنامه ها را در چارچوب برنامه آمایش صنعت، معدن و تجارت آماده و فرصت های سرمایه گذاری را در استان پیشبینی کردیم و این بازدیدها، حول محور انطباق موارد طراحی شده توسط همکاران ما با حقیقت، بوده است.

فاطمی امین افزود: خوشبختانه حدودا پیشبینی های ما درست بوده است؛ در شادگان، یکی از برنامه هایی که همکاران ما طراحی نموده بودند در ارتباط با بحث فراوری خرما بود که با حقیقت مطابقت داشت.

فاطمی امین با اشاره به اینکه به دنبال گسترش صنایع دریایی در خوزستان هستیم، اظهار نمود: در اقدامی جدید و در جهت اصلاح ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت، دفتر تخصصی جدیدی را تحت عنوان صنایع ریلی و دریایی به علت اهمیت این موضوعات، بوجود آورده ایم.

وی با اشاره به اینکه برآورد ما این بود که صنایع دریایی در منطقه آبادان و خرمشهر می تواند رشد زیادی را داشته باشد، افزود: به بحث صنایع ریلی و دریایی به صورت ویژه ای نگاه کرده و ساختاری جدید برای آن بوجود آورده ایم تا به صورت متمرکز و حرفه ای، امور را پیگیری نماییم.
1400/11/01
12:26:30
0.0 / 5
311
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تعمیر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار