مدیركل استاندارد استان تهران:

جمع آوری وسایل توزین بدون برچسب استاندارد

جمع آوری وسایل توزین بدون برچسب استاندارد به گزارش آچار، مدیرکل استاندارد استان تهران اظهار داشت: هرگونه وسایل توزین و سنجش بدون برچسب آزمون استاندارد در واحدهای صنفی جمع آوری و مورد توقیف قرار می گیرد.به گزارش آچار به نقل از اداره کل استاندارد استان تهران، عباس نوری با اشاره به ماده ۱۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و نیز ماده ۲۰ از فصل پنجم ضوابط اجرائی و مقررات اوزان، مقیاس ها و وسایل سنجش، خطاب به واحدهای صنفی دارنده وسایل توزین و سنجش استان اظهار نمود: در صورت قبول شدن در آزمون دوره ای وسایل توزین و سنجش و انطباق آنها با استاندارد ملی، ضمن الصاق برچسب آزمون، توسط بازرسان لابراتوار های همکار این اداره کل، با پلمب ویژه اوزان و مقیاس ها، پلمپ گذاری خواهند شد.
مدیرکل استاندارد استان تهران افزود: الصاق پلمب های مذکور بر روی وسایل توزین و سنجش، به منزله قانونی بودن این وسایل بوده و مسؤولیت حفظ و نگهداری از آن بر عهده صاحب وسیله است.
وی هشدار داد: امسال همه وسایل توزین و سنجش فاقد پلمب ویژه اوزان و مقیاس ها غیرقانونی تلقی و به استناد ماده ۱۹ از بند «ب» ذیل فصل چهارم ضوابط اجرائی و مقررات اوزان، مقیاس ها و وسایل سنجش، توقیف و جمع آوری می شوند.
نوری اشاره کرد: از شروع امسال تاکنون، حدود چهار هزار مورد بازرسی و آزمون از وسایل توزین و سنجش عمومی در استان انجام شده است.
 


منبع:

1401/05/18
23:09:43
0.0 / 5
215
تگهای خبر: استاندارد , تقویت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار