خشكسالی ها و جنگ اوكراین باعث شد

ذخایر جهانی غلات در پایین ترین سطح نگران کننده

ذخایر جهانی غلات در پایین ترین سطح نگران کننده به گزارش آچار، جهان با وجود از سرگیری صادرات از اوکراین، به سمت پایین ترین موجودی های غلات در سالهای اخیر پیش می رود چونکه بر مبنای داده های عرضه غلات و پیشبینی محصول، محموله ها بسیار اندک و برداشت سایر تولیدکنندگان عمده محصولات زراعی کمتر از حد انتظار اولیه است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، آب وهوای بد در مناطق کلیدی کشاورزی از ایالات متحده گرفته تا فرانسه و چین سبب کاهش برداشت غلات و کاهش موجودی شده است و خطر قحطی را در بعضی از فقیرترین کشورهای جهان بالا می برد.
واردکنندگان و تولیدکنندگان موادغذایی و تولیدکنندگان دام امیدوار بودند بعد از آنکه اوکراین جنگ زده بارگیری از بنادر دریای سیاه را در تابستان سال جاری از سر گرفت و کشاورزان آمریکایی محصولات زیادی را کاشتند، در دسترس بودن محصول بهبود یابد اما ایالات متحده، بزرگ ترین تولید کننده ذرت در جهان، حالا انتظار می رود که کمترین محصول ذرت خویش را در سه سال آینده برداشت کند. خشکسالی همینطور محصولات اروپایی را تحت تأثیر قرار داده است و فصل کاشت آینده آمریکای جنوبی را تهدید می کند.
بر مبنای ارقام گردآوری شده شورای بین المللی غلات، تا آخر سال زراعی ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳، ذخایر ذرت در جهان فقط برای مصرف ۸۰ روز کافی خواهد بود که ۲۸ درصد نسبت به پنج سال قبل کاسته شده و پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ است. این تعداد روزهای کمتری از ذخایر ذرت در جهان در سال ۲۰۱۲ و زمانی خواهد بود که آخرین بحران جهانی غذا سبب بروز مشکلاتی شد.
بانک جهانی ۳۰ میلیارد دلار جهت کمک به جبران کمبود موادغذایی که در اثر جنگ بدتر شده است مختص کرده است. به قول سازمان ملل، نیم میلیون کودک سومالیایی در بدترین قحطی قرن حاضر با گرسنگی مواجهند چونکه خشکسالی شدید شاخ آفریقا را فرا گرفته است.
شورای بین المللی غلات اعلام نمود موجودی تمام غلات برداشت شده در سطح جهان در انتهای سال زراعی سال جاری به پایین ترین میزان در هشت سال قبل خواهد رسید. آب وهوای بدتر می تواند موجودی های جهانی را بیشتر کم کند. پیشبینی محصول در آرژانتین، صادرکننده شماره سه ذرت در جهان، به علت آب وهوای خشک درحال کاهش است.
بر مبنای برآوردهای رسمی، انتظار می رود اوکراین در سال ۲۰۲۲ بین ۲۵ تا ۲۷ میلیون تن ذرت برداشت کند که از ۴۲.۱ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ کمتر است.
طبق گزارش رویترز، تحریم های در ارتباط با جنگ به این معناست که روسیه برای صادرات گندمی که پیشبینی می شود رکورد بی سابقه ای باشد، با مشکل روبرو شده است. در همین حال، کشاورزان در چین با خشکی مقابله می کنند در حالیکه هند صادرات برنج را به علت آب وهوای بد محدود کرده است.1401/07/06
12:43:50
0.0 / 5
188
تگهای خبر: بانك , تحریم , تولید , سنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار