رئیس اتحادیه بنكداران مواد غذایی:

قیمت روغن کاهش یافت

قیمت روغن کاهش یافت به گزارش آچار، رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی اظهار داشت: قیمت روغن 5 کیلویی از 400 هزار به 295 هزار و روغن مایع 900 گرمی از 68 هزار به 55 هزار تومان رسیده است.به گزارش آچار به نقل از مهر، رضا کنگری در یک برنامه تلویزیونی، اظهار داشت: قیمت روغن ۵ کیلویی نسبت به دو ماه اخیر که ۴۰۰ هزار تن بود الان ۲۹۵ هزار تومان شده است و روغن مایع ۹۰۰ گرمی که ۶۸ هزار تومان بوده الان ۵۵ هزار تومان شده است.
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی درباب قیمت برنج اظهار داشت: قیمت برنج ایرانی حدوداً ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است و بار قدیم گران تر بوده و الان بار جدید حدوداً ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان شده است.
کنگری اضافه کرد: برنج ایرانی اعلا از ۹۰ هزار تومان تا ۱۱۵ تومان در بازار موجود است.
قیمت مصوب شکر چند؟
محمد قربانی هم اظهار داشت: انجمن صنایع روغن مبادرت به کاهش قیمت پایین تر از نرخ مصوب کرده که ۱۰ درصد برای روغن های خوراکی و ۱۵ درصد برای روغن های صنف و صنعت است که تحریک تقاضا داشته باشند و بتوانند محصولات خودشان را به فروش برسانند.
وی درباب عرضه شکر هم اظهار داشت: قیمت شکر در کارخانه طبق مصوب ۱۸ هزار تومان و قیمت فله شکر حدود ۲۰ هزار تومان است.
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: اگر شکر بسته بندی شود ۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳ هزار تومان برای پروسه بسته بندی که دارد قیمت آن بیشتر می شود.
وی اشاره کرد: همه طبق قانون موظفند که قیمت مصرف کننده را روی کالا درج کنند.


منبع:

1401/07/09
08:44:17
0.0 / 5
163
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار