نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی انتقاد كرد

چرا حق آبه سالانه کشاورزی خوزستان محقق نشده است؟

چرا حق آبه سالانه کشاورزی خوزستان محقق نشده است؟ به گزارش آچار، خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش حق آبه کشاورزی خوزستان از طرف وزارت نیرو اظهار داشت: بر طبق سند آب سالانه 20 میلیارد متر مکعب حق آبه کشاورزی و باغداری خوزستان است اما این عدد در هیچ سالی تا حالا از طرف وزارت نیرو محقق نشده است.سید کریم حسینی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از کاهش حق آبه کشاورزی خوزستان از طرف وزارت نیرو اظهار داشت: طبق سند آبی که در دو سال قبل با کار کارشناسی به تصویب رسید، قرار بود سالانه ۲۰ میلیارد متر مکعب حق آبه کشاورزی و باغداری خوزستان باشد اما این عدد در هیچ سالی تا حالا از طرف وزارت نیرو محقق نشده است.

وی اضافه کرد: اساسا خشکسالی و ترسالی ها در این عدد اثرات مثبت و منفی خواهند داشت اما با توجه به این که در سند آب کار کارشناسی انجام شده و همین طور خوزستان نخستین تولید کننده محصولات کشاورزی در کشور است، انتظار داریم وزارت نیرو عملکرد بهتری در تحقق این سند داشته باشد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشاورزی محور توسعه کشور است و تامین آب مورد نیاز خوزستان به عنوان یکی از استانهای برتر در تولیدات کشاورزی و باغی برای توسعه این تولیدات باید در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد.

حسینی افزود: خوزستان دارای اراضی کشاورزی بسیار مستعد و همین طور منابع آبی متعددِ دردسترس است که ظرفیت های بسیار خوبی برای بحث کشاورزی هستند. طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظیم رهبری نیز از دیگر پتانسیل های استان در بحث کشاورزی است که برای تولید نیازمند آب هستند و باید حق آبه مصوب خوزستان در این خصوص محقق شود.

وی با اعلان اینکه خوزستان اولویت اختصاص حق آبه در کشور است، اضافه کرد: وزارت نیرو باید حق آبه ۲۰ میلیارد متر مکعبی که برای بحث کشاورزی و باغداری در خوزستان در نظر گرفته شده است را به استان اختصاص دهد اما متاسفانه چنین مساله ای محقق نشده است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این که در بعضی از فصول ممنوعیت و محدودیت کشت داریم و یا در بعضی از فصول تاخیر در مجوز کشت به سبب عدم اختصاص آب داشته ایم به این معنا است که حق آبه ۲۰ میلیارد متر مکعبی استان در بحث کشاورزی و باغی محقق نمی شود.

منبع:

1401/08/21
09:27:51
0.0 / 5
221
تگهای خبر: تولید , متر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار