ضربه سنگین در انتظار باندهای قاچاق پوشاک

ضربه سنگین در انتظار باندهای قاچاق پوشاک به گزارش آچار، مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: بزودی ضربه مهلکی به سرشبکه باندهای قاچاق پوشاک در کشور خواهیم زد.به گزارش آچار به نقل از مهر، «یاسر سوادکوهی» مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد اظهار داشت: کالاهای که از راه مسافری شامل مرز هوایی و زمینی وارد کشور می شوند بدون شک سرشبکه های این کالاها مورد رصد قرار می گیرند. وی عنوان کرد: سر شبکه باندهای قاچاق پوشاک به کشور از راه قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز درحال شناسایی است و بزودی ضربه مهلکی به این باندهای مسافری و روزانه خواهد خورد.
مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: مبحث اعلام آمار قاچاق در کشور مطابق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنها از راه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت می گیرد.
روش های مختلف قاچاق کالا
ایشان در ادامه اضافه کرد: برآورد حجم آمار قاچاق روش های مختلفی دارد که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از روش عرضه و تقاضا استفاده می نماید. سوادکوهی بیان داشت: رقم برآورد حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۶ به میزان ۲.۵ میلیارد دلار، سال ۹۷ به میزان ۱.۸ میلیارد دلار، سال ۹۸ به میزان ۶۷۲ میلیون دلار و سال ۹۹ به میزان ۱.۱ میلیارد دلار بود. وی با اشاره به اینکه آخرین بر آورد حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۹ صورت گرفته است، اذعان کرد: متأسفانه حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۹ نسبت به ۹۸ بر مدار افزایشی بوده است. مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سوالی در خصوص این که چرا در سال ۹۸ حجم قاچاق پوشاک در کشور کاهش پیدا کرد، اظهار داشت: عمده قاچاق پوشاک به کشور از راه مسافری و پروازهای هوایی صورت می گرفت و مهم ترین مبدا ورود کالای پوشاک قاچاق به ایران کشور ترکیه بود. وی با اشاره به اینکه بسیاری از پروازها در کشور به علت وقوع بیماری کرونا لغو شد، اضافه کرد: کاهش تعداد پروازها و همچنین انجام اقدامات پیشگیرانه از جانب ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خوشبختانه دستاوردهای خوبی در حوزه مبارزه با قاچاق پوشاک در مملکت بدست آمد.
سوادکوهی افزود: مبارزه با قاچاق پوشاک فقط در سطح عرضه نیست چونکه به صورت کلی در حوزه پوشاک پنج مرحله یعنی در مبادی ورودی، مسیر حمل و نقل، محل دپو و انبارش، فضای مجازی و سطح عرضه هم طرح اجرا می شود. ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: اجرای طرح های مختلف در حوزه پوشاک همچنان به قوت خود باقیست و با قاچاقچیان و متخلفان در این حوزه بشدت برخورد خواهد شد.


منبع:

1401/08/28
10:11:59
0.0 / 5
232
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , انبار , سنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار