معاون گمرك ایران اعلام كرد:

كشف قاچاق انسان در گمرك ایران

كشف قاچاق انسان در گمرك ایران به گزارش آچار معاون حقوقی و نظارت گمرك ایران از كشف ۵۰۰ مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرك اطلاع داد.


به گزارش آچار به نقل از گمرك ایران، علیرضا مقدسی، تجارت خارجی را از حلقه های اتصال هر كشور برشمرد و اظهار داشت: تسهیل و امنیت تجارت از موضوعات بسیار مهم در این حوزه است و برخی صاحبنظران بر این عقیده هستند كه توسعه، تسهیلات را به ارمغان می آورند.
وی با اشاره به اینكه تجارت خارجی بحث بین المللی است اضافه كرد: گمرك در بُعد ملی، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، اصل ۴۴، قانون رفع موانع تولید را در دستور كار قرار داده است. وی حسابرسی بعد از ترخیص را از دیگر طرح های گمرك برشمرد و اظهار داشت: برنامه تیر الكترونیك بین كشورها فقط بین ایران و تركیه اجرا شده و فاز دوم آن هم اجرا شده و بعد از اجرای فاز سوم، به صورت بین المللی اجرا می گردد.
مقدسی با اشاره به اینكه طرح بین المللی با عنوان حمل تركیبی هم اجرا شد، اظهار داشت: ایران در این پروژه آزمایشی پیشگام بوده و دو كانتینر به صورت آزمایشی از مرز زمینی و دریایی به دو كشور خارجی ارسال می گردد و ایران در اجرای این پروژه موفق بوده است.
معاون گمرك به برنامه طبقه بندی فعالان اقتصادی مجاز اشاره نمود و اظهار داشت: باید تسهیلات كافی با ظرفیت های قانونی به صادركنندگان داده شود. وی بهره گیری از سگ های مواد یاب و جی پی اس را از دیگر طرح های نظارتی برشمرد و اظهار داشت: تابحال ۱۰۶ هزار دستگاه جی پی اس بین كامیون ها برای ردیابی آنان نصب شده است.
مقدسی استفاده از دستگاه های پلاك خوان را از دیگر ابزارهای كنترلی گمركات برشمرد و اظهار داشت: هم اكنون ۱۵ دستگاه ایكس ری كامیونی در گمركات ایران نصب شده و جدیدترین نوع این دستگاهها كه در گمرك شهید رجایی هم به بهره برداری رسیده در ۳۰ ثانیه یك دستگاه كامیون را رصد و اسكن می كند و روزانه ۱۳۰۰ كانتینر توسط این دستگاه ها اسكن می گردد.
معاون حقوقی و نظارت گمرك، رصد ترانزیت و پولشویی را از دیگر برنامه های كنترلی برشمرد. وی از تشكیل ۱۸۰۰ پرونده قاچاق كالا به ارزش هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در گمركات كشور اطلاع داد و اظهار داشت: برای بیش از ۵۰۰ مورد قاچاق انسان به صورت فردی یا گروهی، ایرانی یا اتباع بیگانه پرونده تشكیل شده است.
وی همینطور از كشف ۸۷ تن مواد مخدر گمركات كشور امسال اطلاع داد و اظهار داشت: به تازگی پرونده ای با عنوان روغن موتور كشف شد كه در میان آن، ۱۵ تن پیش ساز مواد مخدر به دست آمده است. این گزارش می افزاید، در این مراسم از تلاش های علی اصغر یوسفی نژاد مدیركل سابق گمركات مازندران تقدیر و علی یوسفی منش بعنوان مدیركل جدید معرفی گردید.
 

1396/11/30
13:23:02
5.0 / 5
5565
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دستگاه , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار