رئیس مركز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران:

ایران هاب منطقه جذب سرمایه گذاری اروپا

ایران هاب منطقه جذب سرمایه گذاری اروپا آچار: رئیس مركز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت بالای كشور بخصوص منابع انسانی تحصیلكرده، دسترسی ارزان به منابع طبیعی، ایران می تواند هاب سرمایه گذاری خارجی اروپا باشد.


به گزارش آچار به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، فریال مستوفی اظهار داشت: با وجودی كه در ایران منابع انسانی تحصیلكرده و همینطور منابع طبیعی ارزان قیمت وجود ندارد اما بنا به دلایل مختلف در طول سال های گذشته نتوانسته ایم در جذب سرمایه گذاری خارجی موفق باشیم.
وی درباره این دلایل توضیح داد: در سال های پس از انقلاب، شاهد هشت سال جنگ بودیم و پس از آن هم تحریم های اقتصادی ضد ایران اعمال می شد؛ در دو سال اخیر و پس از برجام هم شاهد پدیده ای به نام دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهوری در آمریكا هستیم.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بابیان اینكه، ظرفیت اروپا برای جذب سرمایه گذاری به اتمام رسیده، تصریح كرد: بر همین مبنا برای سودآوری از سرمایه های خود نیاز به سرمایه گذاری در مناطق مختلف دارد و ایران می تواند كشوری مناسب در جذب این سرمایه ها باشد.
مستوفی مشكل اصلی در جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران را مشكلات سیاسی ناشی از رفتار آمریكا عنوان نمود و اضافه كرد: ما در مركز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران با برگزاری جلسات آموزشی مشغول ریل گذاری و ارتقای آموزش شركت های داخلی برای جذب بیشتر سرمایه گذاری خارجی هستیم.
وی در عین حال ریل گذاری و تطبیق با استانداردهای بین المللی بخصوص در حوزه بانك و بیمه را موضوعی «زمان بر» توصیف كرد و اضافه كرد: پس از برجام بیش از ۳۰۰ هیات تجاری و اقتصادی بخصوص از كشورهای اروپایی به ایران سفر كرده اند كه خود نشان دهنده علاقه مندی آنها برای كار با ایران است.
رئیس مركز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران در زمینه تطبیق با استانداردهای جهانی، تصریح كرد: مركز سرمایه گذاری خارجی بعنوان بازوی بخش خصوی پیشروی آموزش و ارتقای شركت ها در این زمینه بوده تا بتوانند خویش را با شرایط و استانداردهای روز دنیا تطبیق دهند.
مستوفی تصریح كرد: تطبیق با استانداردها سبب می گردد تا زمانی كه یك شركت ممیزی حساب بانكی خویش را بر روی میز یك بانك یا موسسه اعتباری بزرگ گذاشت، كسی سوالی نپرسد؛ ما در یك سال قبل در مركز سرمایه گذاری خارجی اتاق تهران اقدامات بزرگی را انجام داده ایم و امیدوار هستیم تا روزی ایران هم مانند چین به هاب منطقه ای در جذب سرمایه گذاری خارجی در منطقه تبدیل گردد.

1397/02/02
12:55:56
5.0 / 5
5782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار