قطعه سازان اعلام كردند؛

پیش شرط های رونق تولید در صنعت قطعه سازی

پیش شرط های رونق تولید در صنعت قطعه سازی به گزارش آچار سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با اشاره به اختصاص ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به قطعه سازان، اظهار داشت: از این رقم تنها ۴ هزار میلیارد تومان تخصیص یافت.به گزارش آچار به نقل از مهر، فرهاد به نیا، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو در گردهمایی بزرگ قطعه سازان اظهار داشت: در سال رونق تولید، باید توجه بیشتری به صنعت قطعه سازی داشت و البته قطعه سازان با وجود مشكلات كه بیشتر آن داخلی بود توانستند تولید را حفظ كنند، این در شرایطی است كه نقش صنعت خودرو در اقتصاد و همینطور سهم ۳، ۳ درصدی از تولید ناخالص داخلی و در عین حال سهم ۱۲ درصدی اشتغالزایی این صنعت سبب شد تا بعد از نفت در اولویت تحریم آمریكا قرار گیرد.
وی اضافه كرد: هنوز اهمیت صنعت قطعه سازی از جانب برخی مسئولان نادیده گرفته می شود، در حالیكه باید بر این مورد تاكید شود كه اگر برنامه تحریمی آمریكا به واسطه برخی مشكلات داخلی، صنعت قطعه و خودرو را تضعیف و متوقف نماید بازگشت این صنعت غیرقابل امكان خواهد بود و ضربه سنگینی به كل صنعت كشور وارد خواهد نمود.
به نیا با اشاره به اینكه انتظار می رود دولت و مجلس با پیام رهبری جهت اجرایی كردن شعار امسال به نام رونق تولید همگام شوند، اضافه كرد: البته باید از مساعدت شورای امنیت مجلس، وزارت صنعت، بانك مركزی، بانكهای عامل و مدیران زیرمجموعه به علت پرداخت بخشی از مطالبات تشكر می كنم چون كه حركتی در جهت افزایش تیراژ تولید قطعه و خودرو بود. این موضوعات سبب شد تا در یك ماه تیراژ تولید افزایش یابد؛ پیش بینی تسهیلات برای خودروسازان و قطعه سازان باآنكه اقدامی مثبت بود؛ اما این میزان هنوز اندك است و انتظار داریم باقی این حمایت ها در سال ۹۸ صورت گیرد.
به نیا در ادامه به تسهیلات ۱۱ هزار میلیارد تومانی به صنعت قطعه سازی اشاره نمود و با اشاره به اینكه از این میزان تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومان پرداخت و ۷ هزار میلیارد باقی مانده كه انتظار می رود این رقم در قالب ریالی پرداخت گردد، بر لزوم توجه هر چه بیشتر بر توجه به صنعت قطعه سازی تصریح كرد.
در ادامه، مرتضوی رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، با اشاره به اینكه به اعتقاد فعالان صنعت قطعه، سال ۹۷ سال پر فراز و نشیبی بود به صورتی كه در میانه های سال كمر این صنعت در حال خم شدن بود، اظهار داشت: خوشبختانه با پیش بینی راهكارها و تسهیلات این روند بهبود یافت و بخشی از مشكلات برطرف شد.
وی افزود: لازم است امسال نفاق را كنار بگذاریم تا در سالی كه به نام رونق تولید نامگذاری شده بالاترین و بیشترین میزان تولید در ۲۰ سال اخیر را شاهد باشیم.

1398/01/21
14:10:09
5.0 / 5
5458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار