مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار خبر داد:

آزاد شدن صادرات تخم مرغ سپس ممنوعیت ۳ ماهه

آزاد شدن صادرات تخم مرغ سپس ممنوعیت ۳ ماهه آچار: صادرات تخم مرغ سپس ممنوعیت حدود سه ماهه آزاد شد كه بگفته مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار ممنوعیت آن هم در سال قبل ضرورتی نداشت.


سال قبل به دنبال افزایش قیمت تخم مرغ صادرات این محصول پروتئینی در دی ماه ممنوع اعلام و روز گذشته مجدداً صادرات آن آزاد شد.
رضا تركاشوند - مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار - در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: از نیمه دی ماه با نامه وزیر صنعت معدن تجارت ممنوعیت صادرات تخم مرغ در شرایطی كه ضرورتی هم نداشت، ابلاغ گردید چونكه قیمت تخم مرغ در آن مقطع زمانی رو به كاهش بود و ممنوعیت صادرات آن تبعات منفی همچون كاهش تولید، حذف مرغ های مولد، كاهش انگیزه تولیدكنندگان و غیره را در بر داشت كه با پیگیری های صورت گرفته بوسیله وزارت جهاد كشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار، موفق شدیم مجدداً صادرات این محصول پروتئینی را آزاد نماییم.
وی ادامه داد: با عنایت به اینكه هم اكنون حدود یك سال است كه تقریباً صادرات تخم مرغ نداشتیم و اگر در مقاطعی صادرات این محصول آزاد بوده، محصول چندانی صادر نشده است نمی توان پیش بینی نمود كه دقیقاً چه كشورهای می توانند بازارهای هدف صادراتی تخم مرغ ایرانی باشند اما عراق و افغانستان همچنان بازارهای اصلی ما محسوب می شوند و كشورهای دیگر همچون قطر و عمان می توانند در این زمینه مورد ارزیابی قرار گیرند كه در صورت مناسب بودن شرایط بالقطع تاجران به این سمت و سو هم حركت می كنند.
وی در پاسخ به اینكه با عنایت به وقوع سیل چه خساراتی به واحدهای پرورشی مرغ تخم گذار وارد شده است و آیا صادرات در صورت كاهش تولید منطقی به نظر می آید، اظهار داشت: سیل هیچ خسارتی به تولید تخم مرغ و واحدهای پرورشی این محصول پروتئینی نزده است و در زمینه صادرات باید مدیریت شده و هوشمند عمل نماییم تا ضمن در نظر داشتن و توجه به بازار داخلی بعنوان اولویت اصلی بتوانیم صادراتی پایدار و مناسب داشته باشیم.
تركاشوند اظهار داشت: صادرات تخم مرغ به شرطی می تواند تضمین كننده بازار داخلی باشد كه مدیریت صادرات و بازار داخلی در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد و اگر قول تنظیم بازار داخلی برای آزاد شدن صادرات تخم مرغ را دادیم به همین شرط بوده و باید مدیریت را به بخش خصوصی واگذار كنند.1398/02/04
13:50:51
5.0 / 5
5099
تگهای خبر: ارز , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار