رئیس مؤسسه تحقیقات برنج كشور خبر داد:

معرفی انام گیلان در آینده نزدیك

معرفی انام گیلان در آینده نزدیك آچار: رئیس مؤسسه تحقیقات برنج كشور اظهار داشت: رقم جدید برنج ایرانی ˮاَنامˮ مرداد ماه امسال در گیلان معرفی خواهد شد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، مریم حسینی اظهار داشت: رقم جدید برنج ایرانی "اَنام" گیلان، مرداد امسال همزمان با برداشت برنج به شالیكاران و مصرف كنندگان معرفی خواهد شد.
وی ادامه داد: زودرس بودن، داشتن ظاهری همانند برنج محلی دم سیاه، بوته كوتاه تر، مقاوم در مقابل باد و باران، كود پذیری بیشتر، نیاز آبی كمتر و تولید بیشتر در هر هكتار از خصوصیت ها و مزایای رقم جدید برنج انام در مقایسه با دیگر رقم ها است.
حسینی در ادامه از معرفی رقم جدید برنج "تیسا" در مازندران در آینده ای نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: زودرسی، دانه بلند و پخت خوب از خصوصیت های این برنج است.
رئیس مؤسسه تحقیقات برنج كشور تصریح كرد: 300 مهندس كشاورزی برای اجرای طرح مطلوب سازی برنج، مربیگری و عرضه سفارش های فنی به شالیكاران در گیلان فعالند.
حسینی اضافه كرد: با عنایت به طرح تولید برنج با همكاری سازمان جهاد كشاورزی، دانشگاه ها در كنار سازمان بسیج كشاورزی سپاه قدس گیلان برای افزایش كمیت و كیفیت تولید برنج در گیلان و استان های شمالی گام برمی دارد.
وی با اشاره به اینكه 100 نفر از مربیان مؤسسه ملی تحقیقات برنج كشور از امروز به مدت شش روز، برای كار با دستگاه های شالیكوبی و سایر بخش های مرتبط آموزش می بینند، اضافه كرد: مؤسسه ملی تحقیقات برنج كشور همواره در جهت امنیت غذایی گام برمی دارد.
رئیس مؤسسه تحقیقات برنج كشور با اشاره به اینكه كیفیت و كمیت برنج از مزرعه تا سفره به امنیت غذایی هم كمك می نماید، اظهار داشت: اقداماتی كه برای خودكفایی در تولید برنج در استان های شمالی بر مبنای یك برنامه ریزی مشخص و اصول معینی انجام و اجرا می شود.
منبع:

1398/03/28
13:32:59
5.0 / 5
5077
تگهای خبر: تولید , دستگاه , كیفیت , متر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار