سرنوشت شوم كله پاچه دام های وارداتی

سرنوشت شوم كله پاچه دام های وارداتی آچار: رئیس اتحادیه طباخان، فروشندگان كله و پاچه و سیرابی با اشاره به اینكه پیشنهاد شده تا كله و پاچه از كشورهای دیگر به ایران وارد شود، اظهار داشت: به سبب اینكه آلایش خوراكی و غیرخوراكی دام های زنده وارداتی در اختیار فرد واسطه و بدون اطلاعات قرار گرفت، حجم قابل توجهی از آلایش دام ها به ضایعات تبدیل شد و از بین رفت.


حسین رواسی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در چند ماه اخیر پیشنهادات و اقداماتی در زمینه واردات كله و پاچه و سیراب و شیردان صورت گرفته اما موافقتی از طرف مسئولان امر اعلام نشده است.
رئیس اتحادیه طباخان، فروشندگان كله و پاچه و سیرابی افزود: مبدأ واردات طی پیشنهاد اتحادیه، كشورهای صادركننده گوشت به ایران همچون برزیل بوده است كه مسئولان ایرانی بر پروسه ذبح دام در آن نظارت دارند.
وی با تاكید بر نظارت كامل بر پروسه بهداشتی ذبح و واردات آلایش دام، اشاره كرد: دلیل عدم موافقت تا به امروز اعلام نشده و متأسفانه به سبب آنكه آلایش خوراكی و غیرخوراكی دام های وارداتی زنده كه در ایران ذبح شدند را در اختیار واسطه قرار دادند، حجم قابل توجهی از آلایش های مورد نیاز از بین رفته است.
رواسی اشاره كرد: به سبب عدم آشنایی فرد واسطه كه آلایش دام ها را در اختیار دارد، آلایش بیشتر از ۲۰ هزار دام به ضایعات تبدیل گشته و به مصرف نرسیده است.
رئیس اتحادیه طباخان، فروشندگان كله و پاچه و سیرابی اشاره كرد: در چند وقت اخیر قیمت كله و پاچه به دنبال كاهش قیمت گوشت، روند نزولی به خود نگرفت و حتی شرایط به شكلی است كه واحدهای صنفی در تأمین آلایش مصرفی با مشكل مواجهند و قیمت خرید برای واحدهای صنفی رشد قابل توجهی داشته است.
وی با اشاره به افزایش قیمت كله و پاچه اظهار داشت: قیمت برای مصرف كننده نهایی رشد قابل توجهی داشته و این مساله بر میزان خرید و تقاضای مصرف كننده نهایی تأثیرگذار بوده است.
منبع:

1398/04/03
13:59:23
5.0 / 5
5638
تگهای خبر: خرید , فروش , قیمت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار