وزیر جهاد كشاورزی:

به دنبال حضور پر رنگ تر در بازارهای میگوی چین و روسیه هستیم

به دنبال حضور پر رنگ تر در بازارهای میگوی چین و روسیه هستیم آچار: وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه به سرعت در حال سرمایه گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر كشور هستیم، اظهار نمود: امسال بالغ بر یك هزار و 800 هكتار توسعه كشت پرورش میگو صورت می گیرد.


محمود حجتی در حاشیه بازدید از سایت های پرورش میگو در شهرستان جاسك در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، اضافه كرد: امروز یكی از لحظه های فراموش نشدنی دوران خدمتم را سپری كردم كه بخش خصوصی در محلی كه نه جاده ای نه برقی، سایت ۳۵۰ هكتاری را راه اندازی كرده با سرمایه سنگین كه امروز ۱۵۰ هكتار آن به بهره برداری رسید.
وی افزود: به واقع این ظرفیت ها را خداوند در اختیار استان قرار داده و الان از غفلت خارج شده و كارآفرینان و سرمایه گذاران در حال ورود به این بخش هستند.
وزیر جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه از اینكه بومیان منطقه در این صنعت ورود كرده اند باید به خود ببالیم، اشاره كرد: امسال بالغ بر یك هزار و ۸۰۰ هكتار توسعه كشت پرورش میگو صورت می گیرد و امیدوارم شاهد تحولی اساسی در این زمینه باشیم.
وی با اشاره به اینكه پرورش میگو در سال ۹۲ نزدیك به ۱۲ هزار تن بود كه سال ۹۷ به نزدیكی ۵۰ هزار تن رسید، ابراز كرد: به سرعت در حال سرمایه گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر كشور هستیم.
حجتی با اشاره به اینكه بازارهای خوبی همچون چین و ویتنام نیز وجود دارد، افزود: از طرفی دیگر روسیه و كشورهای حاشیه خلیج فارس یكی از بازارهای خوب است كه باید به سمت آنها حركت نماییم.
وی با اشاره به اینكه سالیان سال آرزو داشتیم به این اعداد و ارقام امروز برسیم، اشاره كرد: با سرعت رشد خوبی در زمینه پرورش میگو در حال حركت هستیم.
وزیر جهاد كشاورزی افزود: درگذشته مشكلاتی درباب بیماری ها و زنجیره تولید داشتیم كه خوشبختانه زنجیره تولید در كشور شكل گرفته و به تجربیات خوبی در كشور رسیده ایم و راه های مقابله با بیماری ها رسیده ایم و امیدوارم این صنعت رو به رشد همچنان با سرعت به حركتش ادامه دهد.
حجتی درانتها مناطق توسعه پرورش میگو را از محروم ترین و كم برخوردارترین مناطق كشور دانست و عنوان كرد: توسعه این مناطق سبب رشد اقتصادی و اجتماعی و بهره مندی مردم این منطقه از درآمدهای بیشتر و انتفاع افزون تر منطقه می شود و اشتغال زایی را تضمین می نماید.

منبع:

1398/04/07
14:06:32
5.0 / 5
5126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار