آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر بعلاوه قیمت ها

آمادگی بازار شیرینی برای عید غدیر بعلاوه قیمت ها به گزارش آچار رئیس اتحادیه شیرینی اظهار داشت كه واحدهای صنفی در شب عید غدیر آمادگی كامل برای عرضه خدمات دارند.


علی بهرمند در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت بازار شیرینی در شب عید غدیر خم اظهار داشت: با عنایت به نیاز مشتری و تجربه سالهای گذشته، تمامی واحدهای صنفی آمادگی لازم برای عرضه خدمات به مناسبت عید غدیر خم را دارند و بازار با كمبود محصول و مواد اولیه مورد نیاز تولید روبرو نیست.
رئیس اتحادیه شیرینی افزود: هم اكنون هیچ افزایش قیمتی به صورت رسمی از طرف اتحادیه لحاظ نشده و افزایش قیمت از طرف واحدهای صنفی مورد تائید اتحادیه نیست.
وی با اشاره به اینكه با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده از طرف وزارت صنعت كمبودی در بازار وجود ندارد، اشاره كرد: مواد اولیه تولید شیرینی در كشور وجود دارد و اعضا به صورت آزاد از بازار خریداری می كنند اما نكته قابل توجه آن است كه قیمت محصولات مصرفی نسبت به سال گذشته، با رشد قابل توجهی همراه بوده است.
بهرمند اظهار داشت: اتحادیه با همكاری دیگر دستگاه های نظارتی رصد و پایش دقیق بازار را در كنار نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی انجام می دهد و این نظارتها كه شامل بررسی فرایند تولید و قیمت گذاری می شود را در روزهای خاص همچون اعیاد، تشدید می كند.
رئیس اتحادیه شیرینی یكی از بزرگترین معضلات صنف و مصرف كننده را حضور افراد غیر حرفه ای و بدون توجه به موارد بهداشتی در فضای مجازی عنوان نمود و اظهار داشت: نمی توان منكر پیشرفت تكنولوژی شد و باید خویش را با پیشرفت علم و فناوری، ارتقاء داد اما نباید نظارت و رعایت موارد بهداشتی و قانونی را نادیده گرفت.
وی اشاره كرد: فعالیت برخی افراد در فضای مجازی بدون رصد، پایش و نظارت بهداشتی و صنفی بوده كه این مساله در نهایت آثار مخرب برای مصرف كننده نهایی دارد.
بررسی میدانی ایسنا از بازار شیرینی حكایت از آن دارد كه هم اكنون قیمت هر كیلوگرم شیرینی پنیری بطور میانگین ۳۶ هزار تومان، شیرینی فنجانی مغزدار و كاسه ای میوه ای ۳۸ هزار، كیك صبحانه ۲۸ هزار، كیك رولت اتریشی، كشمشی و مافین ۳۲ هزار، شیرینی كره ای و باقلوا ۳۵ هزار، پای میوه و تر مارسبانی ۳۲ هزار، دونات و شیرینی كشمشی ۲۸ هزار، كیك یزدی ۲۱ هزار، دانماركی ۲۸ هزار، انواع آلمانی و ویفر شكلاتی ۳۲ هزار، پادرازی و برنجی ۲۵ هزار، زبان ۲۸ هزار، تر مخصوص و رولت ۳۵ هزار تومان، كیك فوندانت ۷۰ هزار، كیك سفارشی و فیگوری ۵۵ هزار، كیك یخچالی ۵۰ هزار، رولت مكزیكی ۴۵ هزار و ژله بستنی ۳۵ هزار تومان است.1398/05/28
20:33:33
5.0 / 5
4820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار