مدیركل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت:

برگزاری ۵ میز تعمیق ساخت داخل خودرو تا آخر سال

برگزاری ۵ میز تعمیق ساخت داخل خودرو تا آخر سال آچار: مدیركل دفتر صنایع خودرو و نیرو محركه وزارت صنعت از برگزاری پنج میز تعمیق ساخت داخل تا آخر سال در حوزه خودرو آگاهی داد.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا مفیدی با اشاره به این خبر اضافه كرد: برنامه های مشوقی و محركی زیادی درباره ساخت داخل در وزارت صنعت در حال انجام می باشد. پروژه تعمیق ساخت داخل با كمك شركتهای خودروسازی، قطعه سازان و انجمن ها به صورت هفتگی پایش و پیگیری می شود تا در این راه شاهد سرمایه گذاری و توسعه قطعه سازی در كشور باشیم.
او با اشاره به برگزاری پنج میز در حوزه خودروسازی و تعمیق ساخت داخل اظهار داشت: میز نخست در این راستا در اواخر تیرماه با حجم قرارداد ۷۴۰ میلیارد تومان و تولید ۳۵ قطعه توسط ۳۲ قطعه ساز و كاهش ارزبری ۸۵ میلیون یورویی انجام شد.

در شرایط فعلی تعمیق ساخت داخل یك گردنگیر است
مدیركل صنایع خودرو و نیرومحركه وزارت صنعت با اشاره به اینكه در شرایط فعلی ساخت داخل و تعمیق ساخت داخل یك گردنگیر و باید است، توضیح داد: ما در سالهای گذشته از توسعه صنایع های تك، قطعات الكترونیكی و مكانیكی غفلت كرده ایم و الان باید به جبران بپردازیم.
مفیدی با اشاره به اینكه قسمتی از افت تولید و تولید ناقص در خودروسازی الان ناشی از كمبود قطعات است، اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده در چند ماه آینده و با كمك سازندگان داخلی و همین طور واردات قطعات، این نقص را جبران نماییم و خودرو ها را تكمیل و تحویل درخواست كنندگان خواهیم داد.

برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع دیگر
او از برگزاری میزهای ساخت داخل در صنایع دیگر آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های وزارت صنعت تا آخر سال جاری شاهد برگزاری میزهای تعمیق ساخت داخل خواهیم بود.
مدیركل دفتر صنایع خودرو و نیرو محركه وزارت صنعت در بخش دیگری از صحبت هایش به همراهی صنایع وزارت دفاع، شركت های دانش بنیان و شركت های پژوهشی برای نقصان برخی از قسمت های صنعت خودروسازی اشاره نمود و اظهار داشت: امیدواریم با كمك هایی كه امروزه از تمام بخش ها به صنعت خودروسازی روانه می شود این صنعت را هرچه زودتر به تعالی برسانیم.
مفیدی با اشاره به اینكه امروزه صنعت خودروسازی به قطعات صنایع دیگر همچون لاستیك، روغن، باطری سازی و مواد اولیه نیاز دارد، اظهار داشت: خوشبختانه این امكانات در كشور به حد كافی وجود دارد و ما نگران عقب ماندگی و كاهش ظرفیت تولید در این عرصه نیستیم. انتظارمان این است كه هم افزایی با صنعت خودروسازی صورت گیرد و فرصت های به وجود آمده را نسوزانیم و موجب نشویم در بخشی كه به خودكفایی تولید رسیده ایم، ارزبری داشته باشیم.
او افزود: تابحال سفارش هایی در این زمینه و درباب واردات لاستیك مطرح بوده اما واردات بسیار محدود شده است و باید این مسئله را تولیدكنندگان لاستیك مدنظر داشته باشند و نیازی كه الان در كشور پدید آمده است را، پاسخ دهند و از این فرصت برای فراهم آوردن شرایط رقابت پذیری در كیفیت و قیمت لاستیك استفاده كنند.
منبع:

1398/06/06
13:29:00
5.0 / 5
5023
تگهای خبر: ارز , تجارت , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار