لزوم رصد كالاهای اساسی در شبكه توزیع

لزوم رصد كالاهای اساسی در شبكه توزیع به گزارش آچار وزارت صمت اعلام نمود: زنجیره توزیع كالاهای اساسی كه ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می كنند، باید به صورت كامل در شبكه توزیع رصد شود.به گزارش آچار به نقل از صداوسیما، حمید محله ای اظهار داشت: زنجیره تجاری كالا به خصوص كالاهای اساسی كه ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی دریافت می كنند طبق دستور رئیس جمهور و قوانین موجود باید به صورت كامل در شبكه توزیع رصد شوند. وزارت صمت در شش ماهه گذشته در این زمینه ورود پیدا كرد و الان رصد زنجیره به تجارت داخلی هم رسیده است.
وی اظهار داشت: برای این كار همه شبكه های توزیع در كشور به خط شدند تا همه تراكنش های صورت گرفته در میان شبكه های توزیع از سطح عمده فروشی تا خرده فروشی و در نهایت سطح مصرف كننده رصد شود.
معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: الان سامانه رصد كالا در زنجیره تجاری برای اقلامی مثل تایر، شكر، برنج، گوشت، چای، روغن نباتی و كنجاله سویا فعال شده و تمامی خرید و فروش در این شبكه شامل واردات و توزیع اقلام در داخل مورد رصد قرار می گیرد.
وی تصریح كرد: برای مثال مجموع گوشتی كه بعد از ترخیص به شبكه توزیع كشور وارد می شود باید به صورت دقیق مشخص شود این كالا به كدام استان حمل و در كدام سردخانه نگهداری می شود و همچنین در كدام خرده فروشی، فروشگاه زنجیره ای و شركت پخش به چه میزانی در حال توزیع است. سخت ترین كار این مرحله شبكه توزیع خرده فروشی صنفی بود.
محله ای اضافه كرد: هر شبكه توزیع صنفی خرده فروشی كه كالا دریافت می كند برای همان شبكه پیامكی ارسال می شود برای مثال امروز فلان میزان شكر دریافت كردید و باید صنف مزبور این پیامك تأیید كند.
معاون دفتر امورخدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: اگر صنوف در شبكه تایید كند كه این كالا را دریافت كرده اند در مراحل بعدی كالا به آنان عرضه وگرنه از شبكه توزیع حذف خواهند شد.
وی افزود: به طوركلی شبكه رصدی در حال ایجاد شدن است كه بر مبنای آمار و اطلاعات این شبكه هم مصرف كنندگان و هم افراد فعال و حاضر در شبكه از مقدار توزیع كالا آگاه می شوند و در نهایت مدیران استانی هم می توانند وضعیت را رصد كنند.


منبع:

1398/06/29
13:08:17
5.0 / 5
4869
تگهای خبر: ارز , اقلام , بازرگانی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار