رئیس هیات عامل ایمیدرو:

دیگر سرمایه گذاری های موازی صورت نمی گیرد

دیگر سرمایه گذاری های موازی صورت نمی گیرد به گزارش آچار رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: دیگر سرمایه گذاری های موازی صورت نمی گیرد و فعالیت ها و پروژه ها در چارچوب یك زنجیره انجام می گیرد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، خداداد غریب پور امروز در مجمع سالیانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) كه در محل این سازمان برگزار شد، اظهار نمود: برای كاهش اثرات تحریمی سازمان دهی خوبی صورت گرفته كه سبب شده اردیبهشت سال ۹۷ ستاد تدابیر ویژه تشكیل گردد. ایمیدرو برنامه های وزرات صمت را فرموله و اجرایی كرده به شكلی كه ۱۴.۵ میلیارد دلار طرح معدنی را اجرایی كردیم و ظرفیت های جدید سرمایه گذاری را ایجاد خواهیم كرد.
وی افزود: فولاد مباركه، فولاد هرمزگان در بورس افزایش سرمایه داشتند و در شركت هایی همچون چادرملو و گل گهر نیز افزایش سرمایه خواهیم داشت.
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اظهار نمود: با برنامه ریزی های انجام شده دیگر سرمایه گذاری های موازی صورت نمی گیرد و فعالیت ها و پروژه ها در چارچوب یك زنجیره انجام می پذیرد. برخی شركت ها از بنگاه داری خارج شده و بعنوان سرمایه گذار فعالیت خواهدنمود.
وی افزود: امروزه سیاستگذاران، برنامه ریزان و كارآفرینان، تلاش خودرا برای افزایش توان اقتصادی به كارگرفته ند تا ایرانی همواره سربلند و آباد داشته باشیم. حالا فرصتی مغتنم به دست آمده تا كاهش اتكا به درآمدهای نفتی محقق شود. به فرموده مقام معظم رهبری اگر بخواهیم جایگزینی برای درآمدهای نفتی پیدا نماییم، بخش معدن از بهترین جایگزین ها است. به واقع حوزه معدن و زنجیره پایین دست آن، ظرفیتی فراتر از وسعت ایران زمین، برای توسعه در یك اقتصاد مولد را دارد.
غریب پور با اشاره به اینكه خوشبختانه امروز اركان مختلف كشور بر توجه هر چه بیشتر به این حوزه اثرگذار در اقتصاد تاكید دارد، اظهار داشت: از طرفی بخش خصوصی كارآمد در كنار دولت به دنبال تولید ثروت است. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در شرایط كنونی بر خود تكلیف می داند تا با خرد جمعی و بهره مندی از تمام ظرفیت ها، نقش موثری در به حركت درآوردن چرخ صنعت و ایجاد اشتغال فراگیر در نقاط مختلف كشور داشته باشد.
وی اشاره كرد: در این راستا ایمیدرو با تعریف ۱۰ ها پروژه به ارزش بیشتر از ۳.۵ میلیارد دلار در سال جاری، تلاش می كند تا سهمی در راه ارتقای توان داخلی، ارزش آفرینی و اشتغال داشته باشد. امیدواریم با همت دست اندركاران عرصه های مختلف اقتصادی و پشتیبانی ملت ایران، بتوان اهداف توسعه ای كشور را با همراهی بخش خصوصی محقق ساخت.
منبع:

1398/06/31
20:37:07
5.0 / 5
4957
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار