معاون وزیر راه خبر داد؛

تخلیه 8 هزار تن كالای اساسی در هر شبانه روز در بندر امام

تخلیه 8 هزار تن كالای اساسی در هر شبانه روز در بندر امام به گزارش آچار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: به صورت شبانه روزی ۸ هزار تن از یك فروند كشتی در بندر امام خمینی(ره) تخلیه و به مبادی مصرف منتقل و توزیع می شود.به گزارش آچار به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مسافرت به منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) و بازدید از پروژه های توسعه ای این بندر، خاطرنشان كرد: خوشبختانه در پروژه های توسعه ای و سرمایه گذاری پیشرفت خوبی داشته ایم.
وی خاطرنشان كرد: امسال بالغ بر ۹ میلیون تن كالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) تخلیه شده است كه ۴۹ درصد رشد را در این زمینه نسبت به مدت مشابه پارسال نشان داده است و در كنار آن هم ۲۵ میلیون تن هم حجم كلی تخلیه و بارگیری این مجتمع بندری بوده كه ۵ درصد نسبت به سال قبل بیشتر بوده است.
راستاد درباره روند پذیرش، پهلودهی و تخلیه كشتی های حامل كالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) تصریح كرد: بلافاصله بعد از تخلیه هر اسكله، یك كشتی كه در لنگرگاه منتظر ورود است به بندرگاه هدایت می شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، میزان محموله موجود در انبارهای بندرامام خمینی(ره) را ۳ میلیون تن برشمرد و اظهار داشت: همزمان با تخلیه محمولات از كشتی ها، تخلیه محمولات از انبارها به مقاصد مختلف در كشور هم صورت می گیرد.
راستاد تصریح كرد: هم اكنون ۲۰ فروند كشتی در لنگرگاه حضور دارد كه ۴ فروند از آنها برای ورود و پهلوگیری در اسكله اعلام آمادگی كردند كه به محض تخلیه اسكله، كشتی ها پهلوگیری می شوند.
وی اظهار داشت: عملیات تخلیه كشتی در بندر امام خمینی(ره) شبانه روزی است و به صورت میانگین در حدود ۸ هزار تن در یك شبانه روز تخلیه انجام می دهد.
مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به اینكه امروز از پروژه های توسعه ای بندر امام خمینی (ره) بازدید كردیم، خاطرنشان كرد: این پروژه ها مشتمل بر پروژه تعریض و توسعه اتوبان دسترسی مجتمع بندرامام خمینی(ره) و همینطور در ورودی شهر بندر امام خمینی(ره)، پروژه رمپ و لوپ تقاطع غیرهمسطح بود.
راستاد اضافه كرد: پروژه مهم دیگر، پروژه راه اندازی جاده كمربندی بندر امام خمینی(ره) كه خوشبختانه روند اجرایی آن به خوبی در حال پیشرفت است. این دو پروژه در جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی اجرا می شود؛ ضمن اینكه بهبود دسترسی بندر را هم تأمین می كند.
وی مجموعه اعتبارات این سه پروژه را بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود و اضافه كرد: مبلغ مذكور از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی تأمین می شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان داشت: از دیگر پروژه ها كارخانه تولید بیواتانول است كه زیرسازی آن انجام شده و در مرحله تأمین تجهیزات است، سیلوهای ۱۵۰ هزار تنی كه مراحل ساختمانی آن تمام شده و در مرحله تأمین تجهیزات است.
وی تصریح كرد: پیشرفت پروژه ها شامل سرمایه گذاری بخش خصوصی و عمرانی از محل اعتبارات دولتی مطلوب ارزیابی می شود و این پروژه ها می توانند به بهبود وضعیت فعالیت های تخلیه و بارگیری و حمل و نقل دریایی در بندر امام خمینی (ره) كمك كنند.
۵۰۰ هزار تن ظرفیت خالی برای پذیرش كالاهای اساسی وجود دارد
عادل دریس مدیركل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به تخلیه ۲۵ میلیبون تن كالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در شش ماهه نخست سال جاری از رشد ۵ درصدی آن نسبت به مدت مشابه پارسال اطلاع داد و اضافه كرد: از این میزان ۹ میلیون تن كالای اساسی بوده كه نزدیك به ۵۰ درصد رشد داشته است.
وی اذعان داشت: ظرفیت درجای این مجتمع بزرگ بندری نزدیك به سه و نیم میلیون است كه در حدود سه میلیون تن كالا در بندر امام خمینی(ره) انبار شده است و به تناسب كشتی هایی كه پهلو داده می شوند و كالای آنها تخلیه و به انبارها منتقل می شود، از آن طرف هم ناوگان جاده ای و ریلی كالاها از بندر به مبادی مصرف انتقال داده می شود و روزانه بیشتر از ۱۱۰ هزار تن كالای اساسی در این مجتمع بندری تخلیه و خارج می شود.
وی در مورد ظرفیت بندرامام خمینی(ره) برای پذیرش و انبارش كالا تصریح كرد: خوشبختانه هم اكنون ما هیچ گونه مشكلی در زمینه تخلیه كالاهای اساسی در اماكن مجتمع بندری نداریم و ۵۰۰ هزار تن ظرفیت خالی موجود است و باید صاحبان كالا های بخش دولتی كه بخش عمده ای از كالاهای موجود در انبارها به آنها متعلق است، سرعت بیشتری به روند خروج كالاهای خود از بندر بدهند.
مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی همینطور در جریان این سفر از پروژه راه اندازی خط لوله انتقال گاز از ایستگاه گاز شهری به مجتمع بندری امام خمینی (ره) كه هفت كیلومتر آن تكمیل شده است، بازدید نمود. در صورت بهره برداری از این پروژه، مجتمع بندری امام خمینی (ره) و شركت های مستقر در آن از مزیت گاز طبیعی برخوردار می شود.
در ادامه بازدیدهای مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و هیئت همراه از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)، از پروژه تعمیرات اساسی منجر به تعمیر و نگهداری بزرگراه بندر امام خمینی (ره) هم دیدن كردند و آخرین وضعیت پیشرفت پروژه و مشكلات آنرا با حضور مدیران اجرایی و پیمانكار آن بررسی كردند. پروژه مذكور با ۳۲ درصد پیشرفت فیزیكی با هدف بهسازی و ارتقای ایمنی این بزرگراه در حال تكمیل است.

1398/07/15
11:16:45
5.0 / 5
5075
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , انبار , تعمیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار