رییس صندوق نوآوری مطرح كرد

دوری از انحصارطلبی و ایجاد زیست بوم نوآوری شرط ارتقای صنعت خودروسازی كشور

دوری از انحصارطلبی و ایجاد زیست بوم نوآوری شرط ارتقای صنعت خودروسازی كشور به گزارش آچار رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی، نارضایتی های جامعه از خودرو های ساخت داخل را به علت انحصاری بودن این صنعت دانست و اظهار داشت: تشكیل زیست بوم نوآوری و فناوری پیرامون صنعت خودروسازی در كشور می تواند ورود شركت های دانش بنیات به این صنعت را باز كند.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، دكتر علی وحدت امروز در مراسم افتتاحیه رویداد گردهمایی فناورانه صنایع، شركت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت خودرو، هدف صندوق نوآوری و شكوفایی را پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و صنعتی با استفاده از ابزارهای مالی ذكر كرد و اضافه كرد: در تمام دنیا صنعت خودرو، صنعت مهمی به حساب می آید و جزو صنایع مادر محسوب می شود؛ چون كه حوزه های صنعتی زیادی را پوشش می دهد؛ ازاین رو هر جا كه حوزه خودروسازی وجود دارد، معمولا یك زیست بومی از فناوری و نوآوری دور آن شكل می گیرد.
وی با ابراز تاسف از اینكه در داخل كشور این اتفاق آن طور كه باید در صنعت خودروسازی صورت نگرفته است، افزود: حوزه ای كه انحصاری و رانتی شود و در اختیار یك گروهی قرار گیرد، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و این اتفاق در صنعت خودروی كشور رخ داده و نارضایتی هایی را به دنبال داشته است، بنابراین صندوق با ظرفیت هایی كه در اختیار دارد، تلاش دارد تا اتفاق مثبتی را در این عرصه رقم بزند.
وحدت تصریح كرد: نقش صنایع بزرگ این است كه در اطراف خود زنجیره ای از تامین محصول ایجاد كنند تا شركت های دانش بنیان و فناور بتوانند دور آنها شكل بگیرند. حوزه خودرو هم یك زنجیره تامین پیچیده دارد و این فرصت را بوجود می آورد تا شركت های دانش بنیان بتوانند وارد این صنعت شوند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به اینكه در تولید خودرو های جدید بیشتر از ۵۰ درصد فناوری ها سهم دارند، افزود: احتیاج به شركت های دانش بنیان و حوزه نوآوری، مسیری است كه صنعت خودروسازی كشور باید به آن ورود پیدا كند؛ از همین رو شركت های خودروسازی باید به شركت های دانش بنیان اعتماد كنند و ارتباط موثری را با آنها برقرار كنند تا در بلند مدت بتوان اقدامات بزرگی انجام داد؛ چون كه شركت های دانش بنیان موجود در حوزه خودرو می توانند در بخش های مختلف این صنعت ورود پیدا كنند.
وحدت ابراز امیدواری كرد كه در این گردهمایی جلسات خوبی میان شركت های دانش بنیان و شركت های بزرگ صنعت خودرو شكل بگیرد و تصریح كرد: در صورت انعقاد قراردادی میان شركت های متقاضی و فناور در این گردهمایی، صندوق نوآوری در حوزه های صدور ضمانت نامه، تسهیلات نمونه سازی، لیزینگ و استصناع (سفارش) حمایت هایی را از این قراردادها عرضه خواهد نمود.1398/07/15
23:37:21
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: ابزار , پیچ , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار