یك مقام مسئول:

اجبار نانوایی ها به نصب نرخ نامه

اجبار نانوایی ها به نصب نرخ نامه به گزارش آچار نرخ مصوب نان یارانه ای و نیمه یارانه ای با هماهنگی اتحادیه نانوایان تهران از اول مهرماه در محل نانوایی های تهران نصب شده است.


به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جمشید گلپور، مشاور قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اشاره به لزوم نصب قیمت های مصوب در نانوایی ها گفت به منظور تنظیم بازار و پیشگیری از كم فروشی و گران فروشی، قیمت مصوب نان توسط اتحادیه نانوایان به تمام نانوایی ها اعلام گردید. ایشان در ادامه اضافه كرد: نانوایان موظفند ضمن عمل به نرخ فروش نان یارانه ای و نیمه كامپیوتری، وزن چانه نان را هم به صورت استاندارد كه در نرخنامه ها درج شده است، رعایت نمایند. گلپور با بیان نحوه بازرسی از نانوایان متخلف اظهار داشت: شهروندان به منظور شكایت از نانوایانی كه كم فروشی یا گران فروشی می نمایند، باید با شماره تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و یا اتحادیه نانوایان تماس بگیرند تا در اسرع وقت نسبت به بررسی شكایات شهروندان اقدامات لازم صورت پذیرد. نرخ مصوب انواع نان با گندم نیمه یارانه ای (آزادپز) از تاریخ ۹۸/۷/۱ طبق جدول زیر اعلام می شود.
كلیه واحدهای صنفی دارای مجوز مكلف به اجرای جداول فوق الذكر با رعایت نكات زیر هستند: ۱- نانوایان مكلفند نان را با اولویت ساده عرضه نمایند. ۲- عرضه نان با كیفیت مطلوب ۳- رعایت كامل وزن چانه خكیر با رعایت حداكثر (۲%+-) از وزن مصوب الزامی است. ۴- حداكثر نرخ كنجد برای نان سنگك و بربری، یك رو ۵۰۰۰ ریال تعیین میگردد. ۵- عرضه نان با افزودنیهای مجاز بیش از اندازه معمول و یا وزن بیشتر بنا به درخواست مشتری مجاز می باشد. ۶- در صورت عدم رعایت هر یك از موارد فوق طبق قانون رسیدگی خواهد شد. ۷- ملاك وزن نان سنگك، نان گرم می باشد. ۸- سفارش نا های رژیمی و خشك خارج از شمول وزن می باشند. تلفن رسیدگی به شكایات: بازرسی سازمان صمت استان تهران به صورت شبانه روزی ۱۲۴ و تلفن بازرسی اتحادیه: ۷۷۵۰۳۳۱۳ می باشد. نرخ مصوب انواع نان با گندم یارانه ای از تاریخ ۹۸/۷/۱ طبق جدول زیر اعلام می شود.
كلیه واحدهای صنفی دارای مجوز مكلف به اجرای جداول فوق الذكر با رعایت نكات زیر می باشند: ۱- نانوایان مكلفند نان را با الویت ساده عرضه نمایند. ۲- عرضه نان با كیفیت مطلوب ۳- رعایت كامل وزن چانه خمیر با رعایت حداكثر (۲%+-) از وزن مصوب الزامی است. ۴- حداكثر نرخ كنجد برای نان سنگك و بربری، یك رو ۵۰۰۰ ریال تعیین میگردد. ۵- عرضه نان با افزودنیهای مجاز بیش از اندازه معمول و یا وزن بیشتر بنا به درخواست مشتری مجاز می باشد. ۶- در صورت عدم رعایت هر یك از موارد فوق طبق قانون رسیدگی خواهد شد. تلفن رسیدگی به شكایات: بازرسی سازمان صمت استان تهران به صورت شبانه روزی ۱۲۴ و تلفن بازرسی اتحادیه: ۷۷۵۰۳۳۱۳ است.

1398/08/10
14:20:44
5.0 / 5
4385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار