نوبخت خبر داد

بودجه ۱۴۴۰ هزارمیلیارد تومانی شركت های دولتی امروز به مجلس می رود

بودجه ۱۴۴۰ هزارمیلیارد تومانی شركت های دولتی امروز به مجلس می رود به گزارش آچار رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: بودجه ۳۸۲ شركت دولتی برای سال آینده، رقمی معادل یك میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیشبینی شده است.به گزارش آچار به نقل از صدا و سیما، محمدباقر نوبخت تصریح كرد: بنا بر تبصره ۴ ماده ۱۸۲ قانون آئین نامه داخلی مجلس، گزارشی از بودجه شركت ها باید تا ۱۵ آبان تقدیم مجلس می شد كه بنابراین امروز(دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸) در پانزدهمین جلسه ستاد بودجه كشور، آخرین اصلاحات و بررسی های لازم برای عرضه این گزارش در دستور كار قرار گرفت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: در این نشست برای بودجه ۳۸۲ شركت دولتی رقمی معادل یك میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیشبینی شده، این ارقام بر اساس بودجه ریزی عملكرد شركت ها و قیمت تمام شده فعالیت های شركت های دولتی، تهیه شده است.
سرمایه گذار ی ۲۰۰ هزار میلیاردی شركت های دولتی در طرح های عمرانی
نوبخت اضافه كرد: بر این اساس مقرر شده تا شركت های دولتی در سال ۱۳۹۹ بیشتر از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در طرح های عمرانی سرمایه گذاری كنند كه این رقم، با ۶۰ هزار میلیارد تومانی كه در بودجه عمومی برای طرح های عمرانی دیده شده است حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان هم در تبصره ۱۸ برای اشتغال، بودجه ریزی شده تا در سال ۱۳۹۹ به این بخش اختصاص دهیم ازاین رو می توان اظهار داشت كه برای سال آینده بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در طرح های عمرانی و اشتغال زا سرمایه گذاری خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار داشت: در شرایطی كه كشور با عنایت به تحریم های ظالمانه محاصره شده بهترین راه استفاده از ظرفیت های درونی است كه شركت های دولتی در این زمینه باید نقش تاریخی و اقتصادی خویش را به خوبی ایفا كنند.
نوبخت اضافه كرد: با جمع بندی امروز، این گزارش به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد و بودجه كل كشور هم در ۱۵ آذر به مجلس ارسال می شود.
وی تصریح كرد: لایحه كل كشور كه شامل بودجه عمومی و بودجه شركت ها می شود به صورت رسمی و قانونی ۱۵ آذر تقدیم مجلس خواهد شد و امروز فقط گزارش عملكرد شركت های دولتی و پیشبینی بودجه آنها در سال ۹۹ به مجلس می رود.

1398/08/14
10:37:15
5.0 / 5
4783
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار