اصغر بختیاری در گزارش آچار:

نشانی درباره وصیتنامه ۲۵ شهید است

نشانی درباره وصیتنامه ۲۵ شهید است به گزارش آچار اصغر بختیاری كارگردان مستند نشانی به ارائه توضیحاتی درباره این مستند پرداخت.اصغر بختیاری كارگردان مستند «نشانی» كه در هشتمین دوره جشنواره مردمی فیلم «عمار» در بخش مستند ملت قهرمان موفق به دریافت فانوس جشنواره شد، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مراحل مختلف ساخت این مستند اظهار داشت: من تا امروز بیشتر از ۱۰۰ اثر مستند ساخته ام كه عمده آنها در زمینه مصائب جنگ و دفاع مقدس است. پرداختن به صبر و رنج های مادران شهدا، خانوادهای شهدا و زندگی جانبازان همچون موضوعاتی است كه در مستندهایم روی آنها تمركز كردم.
وی عنوان كرد: روزی از مجموعه سیمافیلم با من تماس گرفتند و گفتند كه ۲۵ وصیت نامه از زمان دفاع مقدس پیدا شده و به ما رسیده است و تمایل داریم تا مستندی در این خصوص ساخته شود البته ظاهراً با چند كارگردان دیگر هم تماس گرفته بودند اما آنها به علل مختلف نپذیرفته بودند. در هر صورت ساخت مستند را پذیرفتم چونكه مبحث كار برای من بسیار جذاب بود. ضمن اینكه زمانی كه به دنبال صاحبان این وصیت نامه ها گشتم، دیدم بعضی از اقشار مختلف مردم همچون معلم، استاد دانشگاه، راننده تاكسی، خیاط، كارمند وزارتخانه ای و سایر اقشار در میان این افراد بودند. در مراحل اول ساخت این مستند فقط موفق شدم به ۱۸ نفر از این افراد دسترسی پیدا كنم كه البته ۲ نفر از آنها شهید شده بودند.
بختیاری بیان كرد: مبحث این مستند روایت زندگی افرادی است كه پس از قریب به ۳۰ سال وصیت نامه های آنها پیدا شده است. در واقع این مورد برای مخاطبان جذاب بوده و همین مساله سبب دیدنی شدن مستند شده است.
این كارگردان توضیح داد: مستندهای «انتظار» و «دردهای پنهان» همچون مستندهایی بود كه خودم به آن علاقه بیشتری دارم. مستند «انتظار» به زندگی مادران شهدایی می پرداخت كه تابحال بازنگشته اند و این مادران از سراسر ایران حضور داشتند. مستند «دردهای پنهان» هم یك مستند ۵ قسمتی درباره جانبازان اعصاب و روان آسایشگاه سعادت آباد است كه مورد استقبال خیلی از مخاطبان قرار گرفت.
وی در انتها اظهار داشت: خاطرم است كه روزی برای مصاحبه با یكی از این مادران شهدا كه آن زمان ۱۹ سال چشم انتظار فرزند شهیدش بود به منزلش رفتیم. در كمال ناباوری می دیدیم كه این مادر مدام از ما تشكر و پذیرایی می كند به او گفتم مادر ما باید از شما ممنون باشیم كه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید اما این مادر اظهار داشت: نه پسرم؛ ۱۹ سال است كه فرزندم شهید شده اما در این سال ها هیچكس به من سر نزده و شما تنها گروهی هستید كه به اینجا آمدید.

1398/08/26
10:15:43
5.0 / 5
5188
تگهای خبر: تاكسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار