بررسی تاثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت كالاها

محجوب: مگر می شود افزایش قیمت یك كالا بر روی سایر بخش ها موثر نباشد؟

محجوب: مگر می شود افزایش قیمت یك كالا بر روی سایر بخش ها موثر نباشد؟ به گزارش آچار رئیس فراكسیون كارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیر اصلاح قیمت بنزین بر سبد خانوارهای كارگران بیان كرد: حالا این سوال مطرح است كه افزایش قیمت بنزین چه میزان سبد خانوارها را كوچك كرده و درآمد آنها را كاهش داده است؟ با چه مكانزیمی می توان جلوی این افزایش قیمت و فشار به این قشر را گرفت؟


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، علیرضا محجوب در جریان جلسه علنی مجلس به منظور بررسی اصلاح قیمت بنزین بر قیمت كالاها و خدمات بیان كرد: بنده سوالم این است كه با تصمیم اتخاذ شده دستمزد كارگران بطور حقیقی چقدر كاهش یافته است؟ كارگران با حقوقی كه امروز دریافت می كنند چه كاری می تواند انجام دهند؟
ایشان سپس اظهار نمود: ما گاهی تصمیماتی می گیریم كه با عقل و علم در تضاد بوده و صرفا ماخذ قانونی دارد؛ مگر می شود قیمت یك كالا را افزایش داد و بر روی سایر بخش ها موثر نباشد؟
ایشان سپس اظهار نمود: نتیجه اجتماعی، عقلی و علمی این تصمیم روشن است و آزموده را آزمودن خطاست. با نظارت افراد محدود چگونه می توان میلیون ها كانون توزیع را در كشور كنترل كرد و اصلا مكانیزم آن چیست؟
نماینده مردم تهران در مجلس اشاره كرد: همه ما می دانیم كه تاثیر افزایش قیمت بنزین بر روی كالاها بیشتر از افزایش قیمت ارز است. با چه اقداماتی می توان جلوی این افزایش قیمت را گرفت. از روز جمعه راننده تاكسی بر قیمت خود افزوده است؛ حالا چه كسی می تواند جلوی او را بگیرد؟
ایشان سپس اشاره كرد: چرا ما قدر این مردم نجیب را نمی دانیم و حداقل برای تصمیم گیری به نظرات كارشناسی توجه نمی كنیم؟ حرف های احساسی به درد مردم نمی خورد. باید راه های علمی و عملی ارائه شود.1398/09/04
14:40:30
5.0 / 5
4848
تگهای خبر: ارز , تاكسی , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار