برگزاری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در ۱۳ بخش

برگزاری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در ۱۳ بخش به گزارش آچار هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ۲۶ تا ۲۹ آذرماه جاری هم زمان با هفته پژوهش وفناوری و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در ۱۳ بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الكترونیك و نرم افزار، عمران و ساختمان، مكانیك، شیمی و متالوژی، كشاورزی و محیط زیست، فیزیك پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشكی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات كالیبراسیون برگزار می گردد.
دكتر پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره این نمایشگاه اظهار داشت: حضور قطعی ثبت نام كنندگان در نمایشگاه بعد از تأیید فنی محصولات آنها و محرز شدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امكان پذیر خواهد بود. محصولات هم مطابق سال های قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی سازی، ارزیابی و سطح بندی می شوند و شركت ها می توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده كنند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی در مورد حمایت های این نمایشگاه اضافه كرد: با عنایت به نام گذاری سال ۹۸ از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بعنوان "رونق تولید"، معاونت علمی در جهت پشتیبانی از تولیدكنندگان و فناوران داخلی، همانند دوره گذشته، برای محصولات سطح اول تا سوم، از ۵۰ تا ۱۰ درصد قیمت محصولات خریداری شده توسط مراكز علمی و پژوهشی دولتی را بر مبنای آئین نامه سطح بندی، بعنوان كمك بلاعوض پرداخت می كند.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری اظهار داشت: به منظور رونق هرچه بیشتر بازار شركت های عرضه كننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و ایجاد یك بستر دائمی برای همرسانی عرضه و تقاضا، معاونت تمهیداتی را به منظور عرضه تسهیلات لیزینگ برای خریداران بخش خصوصی، عرضه تسهیلات بر مبنای میزان فروش به شركت های تولیدكننده به منظور افزایش سرمایه در گردش و طرح فروش بدون یارانه با همكاری صندوق توسعه فناوری نانو بعنوان كارگزار مالی نمایشگاه، اندیشیده است. با توجه به اینكه این طرح در طول سال اجرا می شود، تنوع محصولات عرضه شده گسترده تر از نمایشگاه بوده و تجهیزات و مواد مصرفی و سكوبندی و تجهیزات پزشكی می توانند در سایت نمایشگاه ثبت نام كرده و از مزایای طرح استفاده كنند.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، در دوره ششم نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران كه دی ماه سال ۱۳۹۷ برگزار شد، ۳۳۷ شركت بیشتر از ۹۰۰۰ مدل-محصول را ارائه كردند كه تابحال منجر به فروش قطعی حدود ۱۰۰۰ میلیارد ریال شده است و همچنان امكان خرید از دور قبلی نمایشگاه تا قبل از برگزاری نمایشگاه هفتم وجود دارد.1398/09/04
23:44:24
5.0 / 5
4412
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار