مهر خبر می دهد

واریز 100 لیتر بنزین برای وانت بارها تا 48 ساعت آینده

واریز 100 لیتر بنزین برای وانت بارها تا 48 ساعت آینده آچار: ستاد تنظیم بازار در جلسه بامداد امروز خود با هدف جلوگیری از ایجاد اختلال در حمل كالاهای اساسی و مصرفی به شهرهای بزرگ، سهمیه بنزین وانت بارها را 100 لیتر افزایش داد.به گزارش آچار به نقل از مهر، حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار از مصوبه این ستاد برای اختصاص ۱۰۰ لیتر سهمیه ویژه بنزین برای وانت بارهای پرمصرف و كم مصرف آگاهی داد و اظهار داشت: با مصوبه این ستاد و تایید كمیته سه نفره سوخت متشكل از وزارت كشور، وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه كه نمایندگان آن در جلسه حاضر هستند مقرر گردید تا ۱۰۰ لیتر بنزین به صورت علی الحساب برای وانت بارهای حامل كالا تخصیص یابد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: تا قبل از اجرای طرح اصلاح قیمت سوخت، بنزین كشور به مصرف كنندگان و خودرو های سواری اختصاص می یافت كه گاهی منجر به آلودگی هوا و سوخت های غیرضرور بنزین می شد. اما حالا با تخصیص سهمیه های ویژه از بخش تولید و مولد و كارافرین كشور حمایت خواهد شد.
واریز ۱۰۰ لیتر سهمیه ویژه برای وانت بارها تا ۴۸ ساعت آینده
وی اشاره كرد: در این فضا باید حواس مان باشد كه با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین این نوع سوخت از مصرف كنندگان به تولیدكنندگان اختصاص خواهد یافت اما بطور قطع ظرف دو تا سه ماه اینده سامانه ای راه اندازی خواهد شد كه تخصیص سهمیه های بنزین برمبنای پیمایش وانت بارها، پیك های موتوری و تاكسی های اینترنتی تخصیص خواهد یافت.
وی با اشاره به ابراز نگرانی وزارت نفت از فروش مازاد بنزین برخی وانت بارها، موتورسیكلت ها و تاكسی های اینترنتی در جایگاه ها اظهار داشت: اختصاص سهمیه برمبنای پیمایش بطور قطع می تواند شرایط را برای اصلاح مصرف سوخت هم فراهم نماید.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت همین طور درباب اختصاص سهمیه بنزین به پیك های موتوری و تاكسی های اینترنتی اظهار داشت: سهمیه تاكسی های اینترنتی با هماهنگی وزارت نفت واریز شده و درباب پیك موتوری در جلسه سه نفره كمیته سوخت كه با حضور نماینده ستاد تنظیم بازار تشكیل خواهد شد تصمیم گیری لازم صورت می گیرد.
وی درباب اختصاص سهمیه بنزین به خودرو های فرسوده نیز اظهار داشت: فعلا تا اطلاع ثانوی به خودرو های فرسوده سهمیه بنزین اختصاص خواهد یافت ولی در یك برنامه زمان بندی شده حتما سهمیه سوخت آنها اصلاح خواهد شد.
مدرس خیابان اشاره كرد: نكته حائز اهمیت آن است كه ضعف در سامانه ها و ناهماهنگی های دولت نباید به مردم منتقل شود و تا زمانی كه زیرساخت ها و سامانه ها برای اختصاص سهمیه بنزین برمبنای پیمایش طراحی نشده است، نمی توانیم مردم را معطل نگه داریم. این در حالیست كه ظرف سه ماه آینده سامانه تخصیص سوخت برمبنای پیمایش را عملیاتی خواهیم كرد.
استقرار خودرو ها و غرف حامل كالاهای اساسی در میادین
مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنان خود از هماهنگی و تكلیف ستاد تنظیم بازار با سازمان میادین میوه و تره بار در حوزه استقرار خودرو ها و غرف ویژه حامل كالاهای اساسی در میادین آگاهی داد و اظهار داشت: عرضه گوشت، مرغ، برنج، تخم مرغ، شكر و اقلام مورد نیاز مردم به صورت ویژه صورت خواهد گرفت و سازمان میادین میوه و تره بار نسبت به اختصاص فضای رایگان جهت عرضه ویژه تخم مرغ اقدام خواهدنمود.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: به هر حال تمام تلاش ستاد تنظیم بازار آن است كه تاثیر غیرواقعی، روانی، گران فروشی و موج سواری بر روی قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین خنثی شود. اما به هر حال افزایش نرخ بنزین منجر به تغییر نرخ كالاها خواهد شد كه بر این اساس ستاد تنظیم بازار تلاش نموده تا با اختصاص سهمیه بنزین و تشدید نظارت ها این افزایش قیمت را خنثی نماید پس سیاست ستاد تنظیم بازار آن است كه ازهر گونه افزایش قیمتی كه به سفره خانوار تحمیل می شود جلوگیری كرده و در مقابل اثرات افزایش قیمت بنزین را برای بخش های مختلف تولیدی و خدماتی جبران نماید.
وی افزود: مصرف كنندگان حتما برای ستاد تنظیم بازار مهم هستند اما باید توجه داشت تولیدكننده نباید تضعیف شود چونكه اگر تولیدكننده به سبب افزایش نرخ حامل های انرژی تضعیف شود روند كالارسانی به بازار هم با اختلال مواجه خواهد شد.
مدرس خیابانی اشاره كرد: برخی نوسانات قیمت در بازار در حوزه لبنیات، تخم مرغ و گوجه فرنگی به سبب شرایط فصلی است به نحوی كه در نیمه دوم سال قیمت لبنیات و تخم مرغ به سبب افزایش تقاضا برای مصرف گرایش به افزایش دارد. اما ستاد تنظیم بازار مصوب كرده كه با افزایش عرضه اجازه نوسانات غیرمنطقی قیمت كالاها را ندهد، ضمن اینكه بنظر می رسد ظرف روزهای آینده قیمت اقلامی همچون گوجه فرنگی نیز كم شود.


منبع:

1398/09/07
12:14:22
5.0 / 5
4912
تگهای خبر: اقلام , اینترنت , بازار , تاكسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار