معاون وزیر صنعت خبر داد:

افتتاح ۳۱۰ میلیون دلار پروژه در صنعت مس

افتتاح ۳۱۰ میلیون دلار پروژه در صنعت مس به گزارش آچار ​​​​​​معاون وزیر صنعت از افتتاح 310 میلیون دلار پروژه در صنعت مس آگاهی داد و با اشاره به اینكه تحریم در صنعت مس شكست خورده است، اظهار داشت: 1.8 میلیارد یورو طرح جدید در این عرصه تعریف شده است.​​​​به گزارش آچار به نقل از مهر، خداداد غریب پور بامداد امروز یكشنبه ۱۰ آذر ۹۸ در مراسم یكپارچه سازی سیستم های اطلاعاتی در صنعت مس اظهار داشت: خوشبختانه مس روزگار خوبی را سپری می كند و ۳۱۰ میلیون یورو پروژه در این صنعت تا شب عید افتتاح می شود و ۱.۸ میلیارد یورو طرح و ۱۳ هزار میلیارد تومان پروژه نیز طرح آماده افتتاح است كه این اتفاق خوبی در حوزه صنایع مس به حساب می آید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: در این میان چشم انداز ما در طولانی مدت برای سرمایه گذاری در صنعت مس مثبت است، چونكه این فضا به شدت در حال رونق بوده و پروژه های زیادی را در دست اجرا دارد و طرح های مختلفی نیز برای آینده این صنعت تعریف شده است.
وی اشاره كرد: امروز به همت شركت ملی صنایع مس ایران، از معدن تا محصول می توان قیمت تمام شده را رصد كرده و وضعیت را به لحاظ انبارداری مورد بررسی قرار داد كه در چارچوب سامانه جامع مالی كه از طرف ملی مس طراحی شده، می توان ارتقای شفافیت را هم در كنار سرمایه گذاری ها شاهد بود.
به گفته غریب پور، بخش معدن و صنایع معدنی الان كاملا پیشتاز در حوزه ارزآوری است و اكتشافات در معادن نیز در كنار صادرات وارد عمل شده است، به این معنا كه صنعت مس در سرچشمه و سونگون وارد فعالیت های جدیدی شده و پهنه های جدیدی نیز در استان سیستان از طرف شركت ملی صنایع مس ایران در حال اكتشاف است.
غریب پور در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر درباب تغییر در عوارض صادراتی بخش های مختلف معدنی اظهار داشت: در زمینه كنسانتره مس خوشبختانه با عنایت به مازاد تولیدی كه در كشور نسبت به مصرف وجود دارد، توانایی صادرات كاملا همزمان با تأمین بازار داخل وجود دارد و نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز برای تغییر عوارض صادرات این محصول برقرار است.
وی اظهارداشت: یكی از سیاستهای ما آموزش و ایمنی در معادن است كه كمیته ایمنی معادن را بیشتر از پیش فعال خواهیم كرد.
غریب پور اظهار داشت: در شرایط تحریم كه دو بار بخش معدن كشور از طرف آمریكا در لیست تحریم ها قرار گرفته، توانسته ایم در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۸ معادل كل سال ۹۷ صادرات مس داشته باشیم، پس تحریم صنعت مس در ایران شكست خورده است.
وی اظهارداشت: پشتیبانی از معادن كوچك مس در دستور كار قرار گرفته و سیاست ما آن است كه معادن بزرگ را خود شركت ملی مس در اختیار داشته باشد و در مقابل، معادن كوچك تحت نظر این مجموعه به فعالیت ادامه دهند.
همچنین در ادامه اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شركت ملی صنایع مس ایران نیز اظهار داشت: در امتداد هوشمندسازی سیستم های مالی برنامه ریزی شده تا سامانه جامع مالی را راه اندازی نماییم تا بتوانیم به صورت آنلاین قابلیت تعیین تكلیف قیمت تمام شده را در بخش های مختلف داشته باشیم.
وی اضافه كرد: بر این اساس برای شفاف سازی در امتداد فروش، بازرگانی و انبارداری سیستمی طراحی شده تا بعنوان یك ابزار مدیریتی قابل تصمیم سازی سریع را به ما بدهد و اسناد مالی به صورت مكانیزه وارد سیستم شود.
سعدمحمدی اشاره كرد: این سیستم جامع مالی كاملا از طرف متخصصان ایرانی طراحی شده و تلاش خواهدنمود تا به لحاظ مدیریتی ما را به سیستم های منطبق بر استانداردهای جهانی ارتباط دهد.
وی اظهار داشت: سهم مس از تولید ناخالص داخلی ارتقا خواهد یافت و جایگاه این صنعت در كل صنایع معدنی شاخص تر از قبل خواهد شد.


منبع:

1398/09/10
20:59:46
5.0 / 5
4722
تگهای خبر: ابزار , ارز , استاندارد , انبار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار