معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور عنوان كرد؛

فقدان مدیریت جهادی بسترساز بروز مشكل در بعضی واحدهای بزرگ صنعتی

فقدان مدیریت جهادی بسترساز بروز مشكل در بعضی واحدهای بزرگ صنعتی به گزارش آچار معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: فقدان مدیریت جهادی زمینه ساز بروز مشكل در بعضی واحدهای بزرگ صنعتی در كشور شده و باید به سمت مدیریت جهادی گام برداشت.به گزارش آچار به نقل از مهر، سعید شیركوند عصر شنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مركزی در اراك، با اشاره به اینكه استان مركزی یكی از كانون های صنعتی كشور به حساب می آید، تصریح كرد: با عنایت به بازدیدی كه امروز از سه واحد بزرگ صنعتی گرفتار مشكل استان مركزی شامل هپكو، آذرآب و ماشین سازی اراك صورت گرفت، باید عوامل ایجاد كننده بروز مشكلات كه به این نتایج نامطلوب در دو دهه گذشته در این واحدها منجر شده، بررسی و به صورت رساله ای درآید تا در سنوات بعد شاهد تكرار این اتفاقات نباشیم.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: نتایج حاصل از بازدید از این سه واحد بزرگ صنعتی از مسایل مشترك نمایندگان كارگری و ابهام در مالكیت و مدیریت این واحدها حكایت دارد. مشخص نیست نحوه واگذاری چگونه بوده است و نظارت بعد از آن چگونه اعمال شده است در نتیجه با مدیریت حاكم بر آنها این همه هزینه و انباشت بدهی كار را دشوار كرده است.
شیركوند اضافه كرد: در مقابل این نوع مدیریت ها باید به سمت مدیریت جهادی حركت كرد.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور تصریح كرد: با عنایت به مشكلات این واحدها همانند تامین اجتماعی، بدهی ها و... بایستی نگاه خویش را تغییر دهیم و در تمامی قسمت ها مسئولانه ورود پیدا نماییم و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هم بدین منظور شكل گرفته است.
وی تصریح كرد: انتظار می رود برای حل مشكلات این واحدهای صنعتی بزرگ از اختیارات خود استان، تامین اجتماعی، بانك ها، سازمان امور مالیاتی و حتی دستگاه قضایی استفاده گردد.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: در شرایط سخت اقتصادی كه واحدها و شركت ها برای پرداخت حقوق كارگران خود با مشكل مواجهند، دریافت یك تصمیم غیر متعارف توسط سازمان تامین اجتماعی یا دستگاه قضایی به توقف كار می انجامد در شرایطی كه تاكید مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه به دستگاه های اجرایی برخورداری نگاه متفاوت نسبت به بخش تولید است باید این مهم در دستور كار قرار گیرد.
شیركوند اظهار داشت: در صدد هستیم به منظور بررسی ابعاد مختلف مشكلات این سه واحد صنعتی بزرگ استان مركزی با حضور معاون اول رئیس جمهور جلسه ای برگزار نماییم و امیدواریم با هم فكری تمامی دستگاه ها تكلیف مالكیت و مدیریت این واحد ها توسط دستگاه های مسئول آن مشخص شود.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور تصریح كرد: همینطور در این ارتباط، سازمان های تامین اجتماعی، امور مالیاتی، سیستم بانكی هم در قالب وظایف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، باید شرایطی را فراهم سازند تا در استان و اراك شاهد اخبار ناگوار در حوزه صنعت و كارگری نباشیم.


منبع:

1398/09/17
14:13:28
5.0 / 5
4712
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار