رییس شبكه فن بازار ملی ایران خبر داد

حضور ۸ شركت سرمایه گذار كشورهای مسلمان در ایران

حضور ۸ شركت سرمایه گذار كشورهای مسلمان در ایران به گزارش آچار رئیس شبكه فن بازار ملی ایران از حضور 8 شركت سرمایه گذار كشورهای مسلمان در نشست سرمایه گذاری 2020 آگاهی داد و اظهار داشت: برای نخستین بار از طرف سازمان كشورهای D8 به دبیرخانه دائمی این گروه كه در ایران مستقر است، بودجه 20 هزار یورویی اختصاص داده شد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، میلاد صدر خانلو در نشست خبری امروز كشورهای گروه D8 را سازمانی جهت بهبود موقعیت كشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع سازی و ایجاد فرصت های جدید در روابط تجاری، افزایش مشاركت در تصمیم گیری ها در سطح بین المللی و فراهم آوردن استاندارد زندگی بهتر بین ۸ كشور دانست.
وی ۸ كشور عضو این گروه را شامل كشورهای بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاكستان و تركیه دانست كه این گروه از سال ۱۹۹۶ در شهر استانبول تركیه تشكیل شد.
صدر خانلو صلح بجای درگیری، گفت و گو بجای مقابله را از شعارهای این گروه نام برد و تصریح كرد: كشورهای این گروه به سبب پراكندگی جغرافیایی از آسیا تا افریقا و دارا بودن یك هشتم جمعیت جهان، بازار مناسب و بزرگی برای فروش و انتقال فناوری ها و تكنولوژی های كاربردی هستند؛ بدین جهت این گروه از اهمیت ویژه ای برخوردارست.
برگزاری نشست سرمایه گذاری فناوری
معاون دبیر نشست شبكه تبادل و انتقال فناوری كشورهای D8 اظهار داشت: یكی از رویدادهای گروه D8 برگزاری نشست سرمایه گذاری فناوری (TIM ۲۰۲۰) است كه از طرف دبیرخانه دائم آن در ایران و در محل پارك فناوری پردیس اجرایی می شود.
وی نخستین دوره این رویداد را در سال ۲۰۱۷ به میزبانی ایران و در محل پارك فناوری پردیس دانست و اظهار نمود: در این جلسه بیشتر از ۲۰ صندوق جسورانه و ۲۰۰ نفر سرمایه گذار و سرمایه پذیر حوزه فناوری حضور داشتند.
صدرخانلو افزود: در این رویداد سه تفاهم نامه همكاری بین شركت شناسا با صندوق جسورانه از مالزی و انجمن جهانی سرمایه گذاران فرشته از تركیه، ادغام و سرمایه گذاری به میزان ۲۲ میلیون دلار در صنعت گردشگری كشور و پایه ریزی ایجاد شبكه میان صندوق های جسورانه كشورهای عضو D8 بود.
وی با اشاره به رویداد TIM ۲۰۲۰ اشاره كرد: دومین دوره "نشست سرمایه گذاری فناوری" (Technology Investment Meeting) در دو روز ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه جاری در محل پارك فناوری پردیس برگزار می شود.
اخذ بودجه برای دبیرخانه دایمی D8
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران و مركز توسعه تجارت فناوری پارك فناوری پردیس از ستاندن بودجه ای برای دبیرخانه دائم این گروه آگاهی داد و اضافه كرد: این بودجه از جانب سازمان D8 به مبلغ ۲۰ هزار یورو است كه بمنظور اجرایی سازی برنامه های آتی این دبیرخانه در نظر گرفته شده است.
بگفته وی، این نخستین بودجه این دبیرخانه است و در صورت تایید عملكرد آن این بودجه در سال های آتی پرداخت خواهد شد.
صدرخانلو یكی از برنامه های دبیرخانه گروه D8 در سال ۲۰۲۰ را برگزاری رویداد جایزه انتقال فناوری (Technology Transfer Award) دانست و تصریح كرد: اعطای این جایزه با هدف تشویق كشورهای اسلامی جهت انتقال فناوری، ترغیب همكاری بین كشورهای عضو و همكاریهای سازنده شركت ها و سازمان ها تعیین شده است.
معاون دبیر شبكه تبادل و انتقال فناوری كشورهای D8 اضافه كرد؛ باتوجه به تصمیمات شورای راهبری این جلسه، موضوعات اصلی برگزاری نشست ۲۰۲۰، پیگیری مصوبات گذشته و شناسایی و ارائه فرصت های سرمایه گذاری تعیین شده است.
حضور شركتهای سرمایه گذار خارجی در ایران
رئیس شبكه فن بازار ایران به بیان جزئیات نشست سرمایه گذاری ۲۰۲۰ پرداخت و اظهار داشت: هم اكنون بالغ بر ۲۰ شركت شامل سرمایه گذاران، كارآفرینان و فرشتگان كسب و كار خارجی از ۸ كشور پاكستان، نیجریه، اتیوپی، بنگلادش، لبنان، هند، مصر و سوریه جهت حضور در این جلسه اعلام آمادگی كرده اند.
وی افزود: در این رویداد سرمایه گذاران موثر داخلی چون انجمن VC، صندوق نوآوری و شكوفایی، شركت های بخش خصوصی، صندوق پشتیبانی از صنایع الكترونیك و بالغ بر ۱۰۰ سرمایه گذار داخلی حضور خواهند داشت.
عرضه ۱۰۰ طرح جهت شركت در سرمایه گذاری خارجی
معاون نشست سرمایه گذاری فناوری ۲۰۲۰ اظهار داشت: بمنظور معرفی طرح ها به سرمایه گذاری فناوری مشترك تابحال ۱۰۰ طرح به دبیرخانه دائمی D8 ارسال شده است كه بعد از داوری ۱۵ طرح برای معرفی به سرمایه گذاران خارجی برگزیده شد.
وی افزود: از این تعداد ۳ طرح در حوزه های انرژی، تجهیزات پزشكی و دارو از طرف سرمایه گذاران خارجی انتخاب شدند.
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران، برگزاری پنل های تخصصی، داستان های استارتاپی و بیان تجربیات موفق، ارائه سرمایه گذاران و كارگاه های آموزشی را از بخش های این جلسه عنوان نمود.
منبع:

1398/11/05
14:43:43
5.0 / 5
4687
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار