كاهش قیمت در بخش صنعت

كاهش قیمت در بخش صنعت به گزارش آچار متوسط قیمت كالای تولیدی بخش صنعت در پاییز سال جاری نسبت به همین فصل پارسال حدود ۳۳ درصد كاهش داشته است.به گزارش آچار به نقل از ایسنا، گزارش مركز آمار نشان داده است كه تغییرات شاخص قیمت تولیدكننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل پاییز ۱۳۹۸ به ۲، ۳- درصد رسید كه در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل ۲.۵ واحد درصد كاهش دارد.

در میان بخش­ های مختلف صنعتی، كم­ترین تورم فصلی مربوط به رشته فعالیت­ های صنایع زغال سنگ و پالایشگاه­ های نفت (۱۰.۷- درصد)، تولید كاغذ و محصولات كاغذی (۴.۶-) و صنایع محصولات شیمیایی (۲.۰-) و بیش­ترین آن به ترتیب مربوط به تولید ماشین­ آلات اداری و محاسباتی (۲۶.۶ درصد)، تولید پوشاك، عمل­ آوردن و رنگ كردن پوست خزدار (۹.۵) و تولید سایر وسایل حمل و نقل (۷.۸ درصد) است.

وضعیت تورم نقطه به نقطه صنعت

تغییرات شاخص قیمت تولیدكننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل پاییز ۱۳۹۸ به ۲۷، ۰ درصد رسید كه در مقایسه با همین اطلاع در در فصل قبل، ۳۳.۶ واحد درصد كاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدكنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید كالاهای خود در داخل كشور، در فصل پاییز ۱۳۹۸ نسبت به فصل پاییز ۱۳۹۷، ۲۷.۰ درصد افزایش دارد.

در بخش ­های مختلف صنعتی، كمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به تولید زغال سنگ و پالایشگاه­ های نفت (۶.۴ درصد) و بیش­ترین آن مربوط تولید ماشین­ آلات اداری و محاسباتی (۱۱۸.۹ درصد) است.

تورم سالانه به ۶۱.۵ درصد رسید

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدكننده محصولات صنعتی در داخل كشور در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۶۱، ۵ درصد رسید كه نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۵.۵ واحد درصد كاهش نشان می­ دهد.

در فصل مورد بررسی، در بین بخش­های مختلف صنعتی در كشور، كمترین تورم سالانه مربوط به تولید پوشاك، عمل آوردن و رنگ كردن پوست خزدار (۳۷.۸ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به تولید ماشین ­آلات اداری و محاسباتی (۱۱۴.۱ درصد) است.
1398/11/12
21:34:50
5.0 / 5
5029
تگهای خبر: تولید , سنگ , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار