مدیرعامل ایران خودرو افزایش قیمت ها به بهانه كاهش عرضه را رد كرد

مدیرعامل ایران خودرو افزایش قیمت ها به بهانه كاهش عرضه را رد كرد به گزارش آچار مدیرعامل ایران خودرو، مبحث كاهش عرضه خودرو به بازار را تكذیب كرده و با اشاره به اینكه طی سه ماه گذشته سه برابر نیمه ابتدایی سال، عرضه به بازار صورت گرفته است، عدم علاقه خودروساز برای عرضه به بازار را رد كرد.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، فرشاد مقیمی امروز در حاشیه برنامه افتتاح خط تولید ترمز عقب خودرو های ایران خودرو توسط یكی از شركت های عضو هیات مدیره سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، در ارتباط با اینكه اعلام می شود یكی از علل اصلی افزایش قیمت ها در بازار داخلی و ایجاد فاصله زیاد بین قیمت های كارخانه و بازار كه سود دلالی ها را بیشتر می كند، كاهش عرضه خودروسازان به بازار است را تكذیب و خاطرنشان كرد: آمارها نشان داده است كه در سه ماهه گذشته شركت ایران خودرو بیشتر از ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو تحویل مردم داده است كه به جرائت می توان گفت بی سابقه بوده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: در خلال این مدت رقم خودرو های تحویلی معادل چیزی است كه از آغاز فروردین ماه تا شهریورماه تحویل داده ایم؛ ازاین رو شائبه ای از این بابت ایجاد نمی كند كه خودروسازان نمی خواهند خودرو به بازار تحویل دهند و میزان عرضه را كاهش داده اند. در این حوزه روزانه جلساتی تشكیل می شود تا اگر می توان، امروز حتی یك خودرو بیشتر از روز گذشته به بازار عرضه و تحویل داد، این كار صورت گیرد.
وی افزود: حتی طراحی هایی هم اجرا كردیم كه اگر در ایام تعطیل هم مشتریان به در كارخانه رجوع كردند، خودرو های خویش را تحویل گیرند. از آغاز اجرای این طرح كه از ۴۰ روز هم می گذرد، بالغ بر ۶۰۰۰ دستگاه خودرو در ایام تعطیل تحویل داده شده است تا در جهت ایجاد رضایت مردم، خودرو ها سریعتر تحویل داده شوند.
مقیمی در ارتباط با انتقادات در خصوص افزایش قیمت توسط خودروسازان، تصریح كرد: یك ریال هم به قیمت خودرو های تحویلی از جانب خودروسازان اضافه نشده و طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار خودرو ها عرضه می شوند؛ البته باید توجه داشت بخشی از افزایش تقاضا مربوط به ایام پایانی سال است كه امكان دارد قیمت را در بازار با نوسان مواجه كند اما تلاش ما بر این است تا راهكارهایی را در نظر بگیریم كه فرصت های برابری را برای حضور مردم در خرید خودرو فراهم آورد.

برگزاری جلسه ای برای عرضه راهكار فروش خودرو به مصرف كننده واقعی
مدیرعامل ایران خودرو از برگزاری جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت با خودروسازان در حوزه تنظیم بازار و عرضه راهكارهای فروش خودرو به مصرف كنندگان واقعی اطلاع داد و اظهار داشت: امروز با حضور وزیر صنعت و اركان مختلف وزارتخانه، جلسه ای برگزار می شود تا در چارچوب آن بتوانیم برای مدیریت تقاضا و تأمین نیاز مصرف كنندگان واقعی برنامه ای عرضه دهیم. تمامی دستگاه های نظارتی كه تمایل داشته باشند می توانند در سایت خودروسازان حضور یافته و بر نحوه فروش آنها نظارت كنند. این در شرایطی است كه دستگاه های نظارتی در این سایت حضور دارند اما به هر حال باید تلاش نماییم دغدغه ذهنی مردم نسبت به اینكه خودروساز رانتی را در فروش قائل است، اصلاح نماییم.

حل مشكل باگ فروش اینترنتی خودرو
وی با تاكید بر فراهم آوردن زیرساخت های اینترنتی برای فروش خودرو اظهار نمود: برخی ربات هایی را به كار بسته بودند تا بتوانند ثبت نام سریعی در خودرو ها داشته باشند اما به هر حال ما با بعضی از آنها مذاكره كردیم تا با استفاده از آنتی ربات ها این باگ را هم برطرف نماییم. دستگاه های امنیتی هم در این رابطه وارد عمل شده و در حوزه در رابطه با فروش اینترنتی نظارت كامل دارند.1398/11/16
14:50:03
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: اینترنت , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار