سخنگوی دولت اعلام كرد:

تداوم پرداخت ارز دولتی برای تولیدكنندگان دارو و تجهیزات پزشكی

تداوم پرداخت ارز دولتی برای تولیدكنندگان دارو و تجهیزات پزشكی به گزارش آچار سخنگوی دولت با تاكید بر اینكه ارز دولتی برای تولیدكنندگان دارو و تجهیزات پزشكی در سال آینده هم تخصیص خواهد یافت، اظهار داشت: كاسبان كرونا در دام خواهند افتاد.


به گزارش آچار به نقل از مهر، علی ربیعی در جلسه مشترك با تولیدكنندگان و وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: برای تأمین اقلام مورد نیاز جهت مقابله با ویروس كرونا آمادگی لازم را داشته و مطمئن هستیم به همت وزارت صنعت و تكنولوژی هایی كه در عرصه تولید در اختیار است، توان پاسخگوی به نیاز جامعه ایران و فراتر از آن هم وجود دارد.
سخنگوی دولت با بیان اینكه، تاریخ بعدها در مورد ما قضاوت می كند، اضافه كرد: باید از پزشكان و خدمه بیمارستان ها تشكر كرد و امیدواریم آنها بتوانند تحت پروتكل ها، این مشكل را حل كنند.
وی خاطرنشان كرد: مهمترین داروی ضد كرونا اعتماد داشتن است؛ اعتماد به نظام پزشكی و تولید است و آدم ها با كنش های شخصی، رفتارهای اقتصادی و خریدهای خود به این چرخه كمك می كنند.
ربیعی اظهار داشت: دولت با مردم در جهت شیوع ویروس كرونا، صادقانه صحبت كرده است، اما باید اشاره داشت كه مسئله كرونا اجتماعی شده و بر ابعاد اقتصاد كشور هم اثرگذار بوده است.
وی با اشاره به اینكه اقدامات جدی و سختگیرانه خواهیم داشت، اما باید این اقدام اطمینان بخش و حلال مسائل باشد، اظهار داشت: هدف اصلی ضمن همه اقدامات ایجاد آرامش در جامعه بوده كه با آرامش و اعتماد به نظام بهداشتی و دولت می توانیم از این مرحله عبور نماییم.
سخنگوی دولت اظهار داشت: شوك اول كرونا سبب افزایش مصرف و تقاضای كاذب در بازار شده است، نكته دیگر آن است كه در حوزه سوداگری باید كنترل و نظارت را بالا برد؛ البته همه تولیدكنندگان اعلام آمادگی كرد تا بازار را كنترل كرده و تولیدات ایرانی كه در این عرصه با استانداردهای بالا روانه بازار می شوند را تقویت نماییم.
ربیعی اظهار داشت: تا ۷۲ ساعت آینده اشباع بازار را خواهیم داشت و در خیلی از كالاها همچون محصولات ضدعفونی كننده به سمت اشباع بازار پیش خواهیم رفت؛ این در شرایطی است كه مجوز ۲۴ ساعته هم برای تغییر خط برخی تولیدكنندگان، صادر گردیده است.
وی تصریح كرد: مدیران وزارت صنعت هم شبانه روزی پاسخگو هستند و البته زنجیره تولید هم در بعضی موارد گرفتار مشكل است، اما به هر حال تعهد داده شده است كه افزایش قیمتی در ضدعفونی كننده ها و شوینده ها نخواهیم داشت و به مردم اطمینان خواهیم داد كه هیچگونه افزایش قیمتی در ماههای آینده نخواهیم داشت.
سخنگوی دولت اظهار داشت: تولیدكنندگانی كه مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی را خارج از چارچوب می فروشند، حتما مورد بدترین برخوردهای قضائی قرار خواهند گرفت؛ ضمن اینكه كاسبان كرونا و هراس مردم حتما به دام خواهند افتاد.
وی با اشاره به اینكه ارز دولتی برای تولیدكنندگان دارو و تجهیزات پزشكی در سال ۹۹ ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: در سهمیه الكل تولیدكنندگان صنایع پایین دستی باید تجدیدنظر شود.

1398/12/06
23:48:21
5.0 / 5
4087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار