مركز توسعه تجارت الكترونیكی خبر داد

امكان ثبت نام غیرحضوری در سامانه تداركات الكترونیكی دولت

امكان ثبت نام غیرحضوری در سامانه تداركات الكترونیكی دولت به گزارش آچار سرپرست سامانه تداركات الكترونیكی دولت از طریق اندازی امكان ثبت نام برخط (Online) برای متقاضیان شركت در معاملات دولتی به صورت غیرحضوری و مجانی در سامانه تداركات الكترونیكی دولت اطلاع داد.


به گزارش آچار به نقل از مركز توسعه تجارت الكترونیكی، آرش عسكری اظهار داشت: متقاضیانی كه بخواهند در معاملات دولتی بعنوان تأمین كننده، مناقصه گر و یا مزایده گر ثبت نام كنند، می توانند با رفتن به سایت سامانه تداركات الكترونیكی دولت (به آدرس https: //www.setadiran.ir/setad/cms/home)، بخش ثبت نام، از این امكان بدون احتیاج به رجوع حضوری بهره مند شوند.
وی اضافه كرد: ثبت نام به صورت متمركز بوده و نیازی به ثبت نام مجدد به صورت جداگانه و مجزا برای تأمین كننده، مناقصه گر و مزایده گر نیست.
سرپرست سامانه تداركات الكترونیكی دولت بیان نمود: همینطور بعد از انجام ثبت نام و دریافت مشخصات كاربری، امكان فعال شدن در هر سه زیرسامانه (خرید جزئی و متوسط، مناقصه و مزایده) بعنوان تأمین كننده، مناقصه گر و مزایده گر برای آنها فراهم خواهد بود.
عسكری افزود: با راه اندازی این امكان در سامانه تداركات الكترونیكی دولت گامی دیگر در جهت تحقق اهداف دولت الكترونیك، تسهیل كاربری و حذف هزینه های مرتبط به مراجعات حضوری، حذف عامل انسانی و سایر مزایای این طرح برداشته شده است.
وی با اشاره به مزایای ثبت نام غیر حضوری نسبت به ثبت نام حضوری اظهار داشت: ثبت نام غیر حضوری به صورت مجانی می باشد در حالیكه، ثبت نام حضوری مستلزم پرداخت هزینه ۵۰۰ هزار ریال برای اشخاص حقیقی و ۷۰۰ هزار ریال برای اشخاص حقوقی است.
سرپرست سامانه تداركات الكترونیكی دولت بیان نمود: عدم احتیاج به رجوع حضوری (حذف هزینه های تردد در مراجعات)، كاهش چشمگیر زمان ثبت نام، عدم احتیاج به مستندات كاغذی (صرفه جویی در مصرف كاغذ)، امكان ثبت نام آنلاین به صورت ۲۴ ساعته، درج صحیح اطلاعات و عدم بروز خطای انسانی با عنایت به استعلام آنلاین در لحظه و احراز مدارك از راه استعلام برخط از دیگر مزایای این سامانه است.
عسكری خاطرنشان كرد: در ایجاد و توسعه ثبت نام غیر حضوری در سامانه، تعاملات و تبادلات سیستمی مختلفی با دستگاه های متولی هر سرویس صورت پذیرفته است و این تبادلات به صورت برخط و از راه وب سرویس های مختلف برقرار شده است.
سرپرست سامانه تداركات الكترونیكی دولت در انتها اظهار داشت: بررسی سرویس اطلاعات هویتی، سرویس اطلاعات مربوط به نشانی از راه استعلام كدپستی، بررسی صحت یكسان بودن كد ملی صاحب شماره تلفن همراه با شماره ملی فرد مسئول، بررسی صحت كد شناسه ملی حقوقی شركت ها، استعلام كد فراگیر مربوط به اتباع خارجی واستعلام كد اقتصادی همچون موارد استعلام بشمار می رود.منبع:

1398/12/17
21:42:56
5.0 / 5
3775
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار