معاون وزیر صنعت:

ایمیدرو بدهی دوره هشت ساله خود با دولت را تسویه كرد

ایمیدرو بدهی دوره هشت ساله خود با دولت را تسویه كرد به گزارش آچار رئیس هیات عامل ایمیدرو از تسویه بدهی این سازمان بابت سود سهم دولت آگاهی داد و اظهار داشت: ایمیدرو امسال برای اولین بار، بدهی یك دوره هشت ساله را با دولت تسویه كرد.


به گزارش آچار به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور در نشست شورای معاونان این سازمان اظهار داشت: با وجود همه مطالباتی كه از دولت داشتیم، پرداخت بدهی (سود سهم دولت) مربوط به سال های ۸۹ تا ۹۷ پرداخت گردید كه این عملكرد تابحال در مجموعه ایمیدرو بی سابقه بوده است.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح كرد: ایمیدرو همواره بابت واگذاری سهام شركت های ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی، از دولت طلب داشته با این وجود در امسال، مبادرت به پرداخت بدهی دوره ۸ ساله كرد.
وی اشاره كرد: علاوه بر این، ایمیدرو مالیات عملكرد سنوات پیشین كه تعیین تكلیف شده اند را نیز پرداخت كرده است.
غریب پور مجموع پرداختی های دیون دولتی توسط ایمیدرو را بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: پرداختی ها مواردی همچون مالیات معوق و بدهی سود سهم دولت و حقوق دولتی معادن را در بر می گیرد.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو اشاره كرد: این سازمان تابحال چنین حجمی از بدهی ها را پرداخت نكرده بود آن هم در شرایطی كه بابت واگذاری های پیشین از سازمان خصوصی سازی و دولت طلب دارد.


منبع:

1398/12/19
21:18:08
5.0 / 5
3761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار