رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین مطرح كرد:

پیش بینی كاهش ۲ درصدی رشد اقتصادی چین تحت تاثیر كرونا

پیش بینی كاهش ۲ درصدی رشد اقتصادی چین تحت تاثیر كرونا به گزارش آچار رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می گوید: همانطور كه از قبل نیز قابل پیش بینی بود شیوع ویروس كرونا در كنار مشكلاتی كه برای اقتصاد چین ایجاد می كند، در سایر نقاط جهان نیز تغییراتی به وجود خواهد آورد.


مجیدرضا حریری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: چین از حدود سه ماه قبل با ویروس كرونا درگیر شد ولی با مدیریتی كه از طرف دولت این كشور صورت گرفت، میزان شیوع بیماری به شكل جدی كاهش یافته و احیانا این كشور در آینده نه چندان دور رسما خطر كرونا را كنار خواهد زد.
بگفته وی، با وجود اقدامات صورت گرفته اساسا شیوع این ویروس بر اقتصاد چین تاثیر خواهد گذاشت اما برآوردهای جدید نشان میدهد كه دولت این كشور توانایی كاهش ضربات احتمالی را خواهد داشت.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به اینكه پیش بینی ها حاكی از كاهش دو درصدی رشد اقتصادی چین امسال است، بیان كرد: هر چند در ابتدا برآوردها از بالاتر بودن میزان این كاهش حكایت می كرد، اما دولت این كشور اعلام نموده كه با برنامه ریزی از كاهش بیشتر رشد اقتصادی جلوگیری می كند. هر چند با این وجود این كاهش رشد در وضعیت اقتصادی چین در سال های گذشته كم سابقه بوده است.
حریری با اشاره به صادرات محور بودن اقتصاد چین اظهار داشت: با توجه به این كه امروز بیش از ۱۵۰ كشور دنیا درگیر ویروس كرونا شده اند، قسمتی از بازارهای صادراتی چین نیز تحت تاثیر این اتفاق خواهند بود و بدین جهت تمام كشورهای جهان باید خودرا آماده برخورد با این اتفاق كنند.
وی اشاره كرد: ورود رسمی كرونا به آمریكا و كشورهای اروپایی اقتصاد این مناطق را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و بنظر می رسد در هفته ها یا ماه های آینده برآوردهای جدیدی از وضعیت اقتصادی جهان تحت تاثیر شیوع این ویروس منتشر خواهد شد.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، از حدود سه ماه قبل كه آغاز شیوع ویروس كرونا در چین تایید شد، خیلی از كشورهای دنیا با این ویروس درگیر شده و شیوع آن به بیش از ۱۵۰ كشور رسیده است.
منبع:

1398/12/26
21:48:03
5.0 / 5
3689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار