در ۹ ماهه سال ۹۸ اتفاق افتاد

افزایش ۳۸ و نیم درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانكی

افزایش ۳۸ و نیم درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانكی به گزارش آچار جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه در ۹ ماهه سال قبل ۱۹۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانك ها و موسسات اعتباری به بخش صنعت و معدن تخصیص داده شده كه نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ بیشتر از ۳۸ درصد افزایش داشته است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار تا آخر آذر ماه سال قبل ۶۲۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانكی به بخش های كشاورزی، صنعت و معدن، مسكن، بازرگانی، خدمات و بخش های متفرقه تخصیص داده شده كه نسبت به تسهیلات ۴۸۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی كه در مدت مشابه سال ۹۷ به این بخش ها پرداخت شده بود، ۲۹.۸ درصد افزایش داشته است.
در این میان بخش خدمات كه ۳۴.۳ درصد از كل تسهیلات بانكی پرداخت شده به بخش های مختلف اقتصادی را دریافت كرده، بیشترین سهم از این تسهیلات را به خود اختصاص داده و صنعت و معدن و بازرگانی با دریافت سهم ۳۰.۴ و ۱۹.۳ به ترتیب در رتبه دوم و سوم قرار دارند.
البته تسهیلات پرداختی به بخش خدمات در این مدت تنها ۹.۶ درصد نسبت به تسهیلات پرداختی ۹ ماهه اول سال ۹۷ افزایش داشته و از ۱۹۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۲۱۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیده است.
بخش صنعت و معدن در ۹ ماهه اول سال ۹۸ حدود ۱۹۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانك ها و موسسات اعتباری دریافت كرده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸.۵ درصد افزایش داشته است؛ به صورتی كه تسهیلات این بخش در مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
در این میان تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی در ۹ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به سال قبلش ۸۴.۴ درصد افزایش داشته كه بیشترین افزایش تسهیلات بانكی پرداخت شده در میان بخش های مختلف اقتصادی بوده و مقدار آن هم در مدت یاد شده سال ۹۸ حدود ۱۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.
بخش كشاورزی و ساختمان هم با دریافت ۵۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و ۴۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانكی در ۹ ماهه اول سال ۹۸ به ترتیب ۸.۵ و ۷.۴ درصد از كل تسهیلات بانكی پرداخت شده به بخش های مختلف را به خود اختصاص دادند.

1399/01/08
23:33:18
5.0 / 5
3551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار