یك فعال اقتصادی:

ایجاد بازار، پیش نیاز جهش تولید است

ایجاد بازار، پیش نیاز جهش تولید است به گزارش آچار یك فعال اقتصادی اعتقاد دارد با عنایت به ظرفیتی كه در بین تولیدكنندگان داخلی وجود دارد، در نظر گرفتن یك بازار مناسب برای آنها اهمیت فراوانی در تحقق جهش تولید خواهد داشت.


جمشید عدالتیان شهریاری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با وجود تمام مشكلات و محدودیت ها، خوشبختانه تولیدكنندگان داخلی ظرفیت مناسبی در بخش های مختلف دارند كه در صورت فعال كردن آنها می توان امیدوار به ایجاد تغییر در این عرصه بود.
به قول وی، جدای از مشكلاتی كه تحریم ها به وجود آورده، برخی تصمیم های غلط، شرایط داخلی را هم برای تولید دشوار می كند و با بر هم خوردن شرایط و محیط كسب و كار، سرمایه گذاران اقتصادی، انگیزه ای برای باقی ماندن در عرصه پیدا نمی كنند.
عضو سابق اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینكه ظرفیت بازار داخلی برای تولیدات ایرانی بسیار بالاست، بیان نمود: هرچند افزایش نرخ ارز مشكلات جدی برای بخش های مختلف اقتصاد ایجاد كرد اما در بعضی بازارها، واردات كالا و قاچاق آنرا از به صرفه بودن خارج كرد و فضا برای كالاهای داخلی گسترش یافت.
عدالتیان افزود: در كنار آن تولیدكنندگان داخلی توانستند بازارهای بین المللی خویش را هم حفظ كنند و از این طریق هم ارزآوری خویش را ادامه دادند و هم تولیدات ایران به بازارهای جدید رسید.
به قول وی، برای تداوم این رشد، باید از یك سو ضمن مقابله با قاچاق، فضا را برای سرمایه گذاران داخلی فراهم نمود تا تولیدات را بالا برند و از جانب دیگر ضمن حفظ بازار داخلی، كالاهایی تولید كرد كه در فضای جهانی هم امكان رقابت داشته و دیده شوند.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را سال جهش تولید نام گذاری كرده اند.1399/01/10
23:23:13
5.0 / 5
3532
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار