دستور وزارت صمت؛

تعطیلی واحدهای تولیدی در رابطه با كرونا ممنوع می باشد

تعطیلی واحدهای تولیدی در رابطه با كرونا ممنوع می باشد به گزارش آچار سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: به هیچ كدام از واحدهای تولیدی در رابطه با تأمین تجهیزات مورد نیاز مقابله با بیماری كرونا، اجازه تعطیلی داده نمی گردد.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیاركی در مورد اهم اقدامات انجام شده در حوزه بحران كرونا، بیان نمود: اقلام مورد نیاز برای مقابله با ویروس كرونا تعیین و به تمامی واحدهای تولیدی این اقلام برای اجبار تولید حداكثری در سه شیفت كاری ابلاغ گردید كه نظارت بر نحوه تولید و عرضه این واحدها را سازمانهای استانی وزارت صمت انجام دادند.
تعیین قیمت ۱۵ هزار تومان برای هر لیتر عرضه مواد اولیه به تولید كنندگان مواد ضد عفونی
وی با اشاره به حضور فعال و موثر وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسات سازمان غذا و دارو برای افزایش هماهنگی بین دستگاه ها، بیان نمود: جلسه ای جهت بررسی مشكلات مربوط به تأمین مواد اولیه (اتانول) واحدهای تولید كننده محصولات ضدعفونی كننده با حضور تولید كنندگان آتانول (الكل) و مصرف كنندگان مذكور توسط معاونت امور صنایع وزارت صمت برگزار گردید و در این نشست تعیین قیمت ۱۵ هزار تومان برای هر لیتر عرضه به تولید كنندگان مواد ضد عفونی و اجبار عرضه مستمر الكل تصویب شود.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت افزود: برنامه ریزی لازم برای ممنوعیت موقت صادرات مواد اولیه، واسطه ای و محصولات نهایی در رابطه با مقابله با ویروس كرونا از قبیل ماسك، مواد ضد عفونی، محصولات شوینده، البسه بیمارستانی، دستكش معاینه و جراحی، الكل، منسوج های نبافته، كاغد تیشو، دستمال كاغذی و بهداشتی و آب ژاول هم انجام شد.
كاهش حقوق ورودی ماسك تنفسی از ۵۵ درصد به ۵ درصد
صادقی نیاركی بیان نمود: پیشنهاد كاهش حقوق ورودی ماسك تنفسی از ۵۵ درصد به ۵ درصد و تغییر اولویت كالایی آن از ۲۷ به ۲۱ و پیشنهاد رفع ممنوعیت واردات الكل اتیلیك و كاهش تعرفه آن به ۵ درصد هم از دیگر اقدامات در این عرصه بود.
وی در ادامه اظهار داشت: هماهنگی برای افزایش ظرفیت تولید الكل واحدهای موجود و صدور مجوز موقت تولید اتانول برای شركت كشت و صنعت هفت تپه كه منجر به افزایش روزانه ۱۰ هزار لیتر به ظرفیت تولید اتانول كشور شد، هم در همین راستا انجام گرفت و تغییر خطوط تولید واحدهای شوینده برای تولید محصولات ضدعفونی كننده و صدور ۱۰۷ مجوز پروانه ساخت از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از دیگر كارها بوده است.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت خاطرنشان كرد: برای افزایش تولید ماسكهای تنفی سه لایه از حدود ۴۰۰ به ۷۰۰ هزار عدد در روز و شروع تولید ماسك های N۹۵ به میزان ۳۱ هزار عدد در روز توسط شركت های دانش بنیان و دفاعی كشور و همكاری با سازمان غذا و دارو در شناسایی و معرفی وارد كنندگان ماسك به سازمان مذكور تلاش حداكثری انجام شد.
به هیچ كدام از واحدهای تولیدی در رابطه با بیماری كرونا اجازه تعطیلی داده نمی شود
صادقی نیاركی اضافه كرد: پیرو ابلاغیه های به تمامی روسای سازمانهای استانی از جانب معاونت امور صنایع ابلاغ گردید تحت هر عنوان و حتی تعمیرات به هیچ كدام از واحدهای تولیدی در رابطه با بیماری كرونا اجازه تعطیلی داده نشود.
وی افزود: ۴۰ شركت تولید كننده مواد ضد عفونی در جلسه قائم مقام وزیر در امور بازرگانی با هماهنگی سازمان غذا و دارو و انجمن مربوطه جهت تولید مواد ضد عفونی داروخانه ای و بیمارستانی بمنظور توزیع مناسب الكل و تمركز تولید و نظارت بر توزیع محصول نهایی معرفی و تعیین شد.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت افزود: دستور كار دوخت ۱۰ نمونه مدل لباسهای یكسره با دو نوع پارچه توسط گروههای مختلف جهت عرضه به هیات امنا صرفه جویی ارزی، برای تأمین توسط معاونت امور صنایع و لایه نشانی پارچه نبافته (پارچه پنج لایه SSMMS ) با لایه پلی اتیلنی و دریافت تایید از سازمان غذا و دارو هم در همین حوزه انجام شد.
داخلی سازی ماشین آلات تولید ماسك
صادقی نیاركی اظهار داشت: پیگیری و هماهنگی چندین روزه جهت ساخت ماشین آلات تولید ماسك توسط یكی از شركتهای تجهیزات پزشكی كشور بعنوان تنها راهكار عملی افزایش ظرفیت تولید ماسك انجام شد كه خوشبختانه در روز ۲۲ اسفند ۹۸ نخستین نمونه به ثمر نشست.
وی اضافه كرد: هماهنگی و اجرایی شدن قرارداد سه جانبه ۲۰ هزار دست لباس یكسرہ فیمابین تولیدكنندگان لباس، پارچه با سازمان غذا و دارو هم انجام شد.
تغییر گروه كالایی لباس گان از حالت ممنوع الورود به اولویت نیمایی
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت افزود: گروه كالایی لباس گان برای مقابله با شیوع كرونا از حالت ممنوع الورود به اولویت نیمایی تغییر یافت و بر مبنای تصمیمات ستاد مقابله با بیماری كرونا وزارت صمت و در جهت تسهیل واردات اقلام پزشكی و مواد ضدعفونی كننده مقرر شد تا برای تمام محصولات مربوط بدون رعایت كد IRC نسبت به ثبت سفارش (به استثناء الكل) اقدام گردد و ضمنا ثبت سفارش برای الكل در كمترین زمان صرف یك روز كاری صورت پذیرد.

1399/01/12
15:04:50
5.0 / 5
3576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار