یك صادركننده مطرح كرد:

نیاز جدی صادرات به تریلرهای یخچال دار

نیاز جدی صادرات به تریلرهای یخچال دار آچار: یك فعال اقتصادی می گوید باتوجه به متوقف شدن فعالیت لنج ها و حمل و نقل سنتی تحت تاثیر كرونا یكی از اولویت های جدی كشور دسترسی به تریلرهای یخچال دار است.


مهدی علیپور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در هفته های گذشته خیلی از کشورهای حاشیه خلیج فارس تحت تاثیر خطر شیوع ویروس کرونا مرزهای خودرا بسته اند و ترددها حتی بمنظور جابه جایی کالا نیز با محدودیت روبه رو شده است.
بگفته وی این تصمیم در حالی گرفته شده که خیلی از این کشورها به واردات مواد غذایی نیاز روزانه دارند و بدین جهت نمی توان چنین تصمیماتی را به شکل طولانی مدت اتخاذ نمود.
عضو سابق اتاق بازرگانی ایران با بیان این که در صورت فراهم کردن برخی مقدمات امکان حفظ صادرات ایران به این کشورها وجود دارد، بیان کرد: برای مثال در شرایط فعلی فعالیت لنج ها متوقف شده و مقاصد صادراتی بر ضرورت تضمین کیفیت کالاها تاکید دارند، بدین جهت دسترسی به تریلرهای یخچال دار اولویتی جدی بشمار می رود.
وی افزود: در این شرایط متاسفانه کرایه این تریلرها به شکل قابل توجهی افزایش یافته است بطوریکه حمل یک دفعه از شیراز تا عمان با این تریلرها به ۷۰ میلیون تومان رسیده است.
علیپور با اشاره به امکان کاهش تعرفه ورود تریلرهای یخچال دار به کشور، اظهار نمود: در صورتیکه این تصمیم گرفته شود از سویی می توان امیدوار بود که مشکلات موجود برای صادرات کالاها کمتر شود و از طرف دیگر جابه جایی کالا در داخل کشور نیز با مشکلات کمتری صورت گیرد.
به گزارش آچار به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در دو ماه گذشته محدودیت های جدی در جابه جایی کالا در مرز کشورها به وجود آمده است.
منبع:

1399/02/10
23:39:23
5.0 / 5
3462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار