معاون وزیر صنعت خبر داد

هدفگذاری برای سهم یك درصدی ایران از بازار جهانی گوهرسنگ ها

هدفگذاری برای سهم یك درصدی ایران از بازار جهانی گوهرسنگ ها به گزارش آچار معاون وزیر صنعت از برنامه این سازمان جهت راه اندازی بازارچه های تخصصی گوهرسنگ ها در استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی طی سال جاری، اطلاع داد.به گزارش آچار به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری برای بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اضافه کرد: برای افزایش سهم تجارت جهانی در این صنعت، در گام نخست، سهم ۰.۵ درصدی تا سال ۱۴۰۵ برنامه ریزی شده است.
وی اظهار داشت: کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها در ایران و رفع چالش های فرآوری توسعه این صنعت در کشور تشکیل شده است و راهبری آن بر عهده ایمیدرو است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در این کارگروه کمیته های تخصصی استراتژی، اصلاح قوانین، بازار و تجارت، اکتشاف و استخراج تشکیل و بررسی طرح مطالعاتی تدوین استراتژی و برنامه های عملیاتی این صنعت انجام شده است.
رایزنی با گمرک برای رفع موانع
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه موانع قانونی در تجارت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در رابطه با گمرک پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: به منظور رفع مشکلات صنعت گوهرسنگ ها، نظرات کارشناسی این کارگروه، در شورایعالی معادن بررسی می شود.
غریب پور با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری همایش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی توسط اتاق بازرگانی و خانه معدن اظهار داشت: قرار بود اسفندماه سال قبل همایشی در این حوزه برگزار گردد که به علت شیوع بیماری کرونا از دستور کار خارج شده است.
وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای برگزاری همایش فوق پس از بازگشت به شرایط عادی، مورد توجه است.
پرورش مروارید
رئیس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: در جهت توسعه این حوزه، همینطور بسترسازی برای پرورش مروارید با همکاری سازمان شیلات ایران و با مشارکت بخش خصوصی در منطقه پارسیان شروع شده است.
اکتشاف گوهرسنگ ها
وی در تشریح دیگر برنامه ایمیدرو در سالجاری، اظهار داشت: پیگیری پروژه های اکتشاف گوهرسنگ ها طی سالجاری در دستور کار قرار گرفته است. تجمیع داده های حاصل از مطالعات انجام شده اکتشافی در کشور و برنامه ریزی جهت پی جویی در محدودهای پیشنهادی در این راستا خواهد بود.


منبع:

1399/02/14
20:52:50
5.0 / 5
3052
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار