درخواست وزیر اقتصاد از بخش خصوصی

زمان بر بودن مجوزهای كسب و كار را اعلام كنید

زمان بر بودن مجوزهای كسب و كار را اعلام كنید به گزارش آچار وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه صدور مجوزهای در رابطه با كسب و كار نباید بیشتر از سه روز به طول بیانجامد، اظهار داشت: فعالان اقتصادی زمان بر بودن صدور مجوزها را گزارش دهند.


به گزارش آچار به نقل از مهر، فرهاد دژپسند، امروز شنبه، ۱۰ خرداد ماه در مراسم راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، با اشاره به اینکه صدور مجوزهای در رابطه با کسب و کار نباید بیشتر از ۳ روز بیشتر به طول بیانجامد، اظهار داشت: در حالیکه در دنیا خیلی از کشورها شرایط را برای صدور مجوزهای کسب و کار به نحوی فراهم نموده اند که مجوزها، در کمتر از نیم روز صادر شود، اما در ایران این فرایند به ۷۵ روز می رسد که با راه اندازی این پنجره واحد انتظار داریم بتوانیم زمان را به شدت کاهش دهیم. وی ادامه داد: با راه اندازی پنجره واحد فیزیکی صدور مجوز کسب و کار، مدت زمان ۷۵ روزه به ۳ روز کاهش یافته است و اگر بیشتر از سه روز فرایند به طول انجامید، فعالان اقتصادی می توانند اعتراض کرده و شکایت نمایند؛ در این میان وزارت امور اقتصادی و دارایی شکایت را پیگیری می کند.
به گفته دژپسند، متقاضیان دریافت مجوز کسب و کار می توانند شکایت های خویش را از راه شماره تلفن ۱۸۶۶ اعلام کنند، ضمن اینکه شرایط باید بگونه ای پیش رود که بتوان کار را به شکل بهتری اداره کرد. وی تصریح کرد: رهبر انقلاب در چندین سال شعار تولید را برای نام گذاری سال ها در نظر گرفته اند که بر مبنای آن، باید زمینه ای را فراهم نمود که اگر فردی می خواهد سرمایه گذاری کند با کمترین دغدغه ها مواجه باشد؛ این در شرایطی است که در کشورمان که با انواع تحریم ها مواجه می باشد خودمان باید موانع تولید را از بین ببریم. وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: امروز سرمایه گذاری از نان شب برای ما مهم تر است و اگر می خواهیم سهم خویش را از اقتصاد جهان بیشتر نماییم باید کاری نماییم که سرمایه گذاری با سهولت صورت گیرد. وی ادامه داد: در این میان، سرمایه گذار نباید هیچ دغدغه ای داشته باشد و باید بداند که مسیر آنقدر روان است که می تواند سرمایه خارجی جذب نماید.

1399/03/10
12:48:49
5.0 / 5
2508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار