۹۵ درصد شكایات ثبت شده در سامانه ۱۲۴ بررسی گردید

۹۵ درصد شكایات ثبت شده در سامانه ۱۲۴ بررسی گردید آچار: یك مقام مسئول، سامانه اینترنتی124 را راهكاری مطمئن برای آگاهی مردم از قیمت و جزئیات كالا و خدمات پیش از مبادرت به خرید معرفی نمود.به گزارش آچار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهرداد ایزدی پشتیبانی از مصرف کننده را پشتیبانی از تولید کننده واقعی دانست و اظهار داشت: این دو تفاوتی ندارند و هر دو در جهت اعتلای کشور حرکت می کنند.
وی اضافه کرد: تولید کننده باید محصول را با قیمت مناسب عرضه نموده و مصرف کننده هم از قیمت و کیفیت کالا راضی باشد و در این میان کالای قاچاق مشکل زا است.
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یکی از مهم ترین رویکردهای این سازمان را مبارزه با قاچاق دانست و اضافه کرد: مصرف کننده باید مطمئن باشد کالا با خدمات بعد از فروش بدستش می رسد و تولیدکننده ایرانی در این میان حق واقعی مصرف کننده داخلی را اعاده می کند.
معرفی ۱۶۰ قلم کالا با درج قیمت در ۱۲۴
ایزدی با اعلان اینکه سازمان حمایت در کنار تعزیرات پیگیر این حق بوده و حقوق مصرف کننده را اعاده می نماید، سامانه های درج قیمت را در امتداد پشتیبانی از مردم دانست و اظهار داشت: بعنوان مثال لوازم خانگی دارای بیش از ۱۰ هزار مدل در بازار داخلی است؛ بدین سبب سامانه اینترنتی ۱۲۴ قیمت ۱۶۰ قلم کالا را با درج قیمت به مردم معرفی می کند.
وی با اعلان اینکه این سامانه دو امکانِ درجِ گروه کالایی و خدمات را در اختیار مخاطب قرار می دهد، غلات، روغن، پروتئین، لبنیات، میوه و صیفی، مواد غذایی و نهاده ها و نیز مجموعه لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، لاستیک و… را از مجموعه هایی دانست که با درج قیمت در این سامانه معرفی شده اند.
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت اظهار داشت: این سامانه تنها کالای تولید داخل را به نمایش می گذارد و این مسئله از خاصیت های سامانه ۱۲۴ است.
ایزدی رنج قیمتی کالا را در این سامانه از دیگر خصیصه ها دانست که خاصیت های جزئی کالا را برمبنای قیمت در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.
وی با بیان اینکه سایت قدیمی ۱۲۴، قیمت ها را کاملاً به تفکیک و با ذکر خوداظهاری درج کرده است، اضافه کرد: این سامانه تمام خاصیت های کالاها را نمایش می دهد.
ایزدی افزود: ما از نظر قانون دستورالعمل قیمت گذاری کالا و خدمات را در اختیار داریم؛ قانون می گوید برخی کالاها نظیر نان، برنج وارداتی یا شکر دارای قیمت مصوب هستند و مغازه ها نمی توانند در این عرصه دخالت کنند.
وی در این زمینه توضیح داد: دولت برای واردات مواد اولیه یارانه تخصیص داده و پس کالا باید با قیمت مصوب به فروش برسد.
ایزدی در عین حال اظهار داشت: برخی کالاها مشمول قیمت گذاری برمبنای بند دوم دستورالعمل هیئت تعیین قیمت ها می شوند؛ بدین سبب شرکت ها همچون لوازم خانگی ها باید بر طبق این دستورالعمل کالای خودرا قیمت گذاری کنند.
وی اصرار کرد بررسی لازم برای تعیین قیمت مناسب از طرف ناظران صورت می گیرد و اظهار داشت: در سامانه ۱۲۴ شکایات مردمی به صورت روزانه بررسی شده و پاسخ داده می شود.
ایزدی اضافه کرد: بیش از ۹۵ درصد مردم پاسخ خودرا دریافت کرده و مشخص شده است فروشنده مورد نظر شکایت، مرتکب تخلف شده است یا خیر!

1399/04/02
22:51:54
5.0 / 5
2324
تگهای خبر: ارز , اینترنت , بازار , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار