در سال ۹۸

ارزش تخلفات واحدهای عرضه لوازم خانگی، بیش از ۱۲ میلیارد تومان بود

ارزش تخلفات واحدهای عرضه لوازم خانگی، بیش از ۱۲ میلیارد تومان بود آچار: از مجموع بازرسی های انجام شده طی سال گذشته، از 72 هزار و 365 مورد واحد عرضه كننده انواع لوازم خانگی، صوتی و تصویری در سراسر كشور بازرسی انجام كه و 2183 فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی 12 میلیارد و 765 میلیون تومان تشكیل شده است.


به گزارش آچار به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نتایج بازرسی و نظارت سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی پودر شوینده طی سال ۱۳۹۸ نشان میدهد که ۱۵۷ هزار و ۴۲۱ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش و خرده فروش صورت گرفته است که این تعداد بازرسی منجر به تشکیل ۲ هزار و ۵۸۸ فقره پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و ۷۴۶ میلیون تومان شده که به ادارات کل تعزیرات حکومتی استانها و سایر مراجع ذی صلاح قانونی ارجاع داده شده است.
همین طور در بخش روغن موتور، طی مدت یاد شده ۵۱ هزار و ۱۶ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش، خرده فروش و انبار صورت گرفته و به دنبال آن ۳۱۷۵ فقره پرونده به ارزش بیش از هفت میلیارد و ۶۰ میلیون و ۳۳۵تومان برای واحدهای متخلف تشکیل شده است.
برای کنترل و نظارت بر نحوه فعالیت انبار و سردخانه های سراسر کشور هم در طول این مدت جمعا ۷۰ هزار و ۱۸۲ مورد بازرسی توسط بازرسان سازمان های صمت کشور انجام شده که حاصل آن تشکیل ۲۹۰ فقره پرونده تخلف به ارزش ۱۱۵ میلیارد و ۶۷۴ میلیون تومان است.
برمبنای اطلاعات انتشار یافته از طرف سازمان حمایت، در سال قبل حدود ۵۷ هزار و ۵۱۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، عمده فروش، خرده فروش و انبار لاستیک خودرو در سراسر کشور صورت گرفته که منجر به تشکیل تعداد ۲ هزار و ۱۲۹ فقره پرونده تخلف شده است. آمار پرونده های تخلف متشکله طی این مدت نشان میدهد از این تعداد، ۶۹۹۰ فقره پرونده مربوط به واحدهای عمده فروشی، ۴۶۵۶۵ فقره مربوط به واحدهای خرده فروشی و ۳۶۰۴ فقره مربوط به انبارها بوده است.
همین طور از مجموع بازرسی های انجام شده طی سال گذشته، از ۷۲ هزار و ۳۶۵ مورد واحد عرضه کننده انواع لوازم خانگی، صوتی و تصویری در سراسر کشور بازرسی انجام که و ۲۱۸۳ فقره پرونده تخلف به ارزش ریالی ۱۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون تومان تشکیل و جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است.
آمار انتشار یافته در چارچوب گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز نشان میدهد که در سال قبل در مجموع چهار میلیون و ۹۰ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی صورت گرفته که نسبت به سال ۹۷ حدود ۷.۶ درصد افرایش داشته است. همین طور به دنبال این بازرسی ها ۳۳۲ هزار پرونده تشکیل شده که نسبت به تشکیل ۲۰۰ هزار پرونده در سال ۱۳۹۷ حدود ۶۶ درصد افزایش داشته است.
همین طور در سال قبل تخلفات کشف شده به ۳۴۶ هزار فقره رسیده که نسبت به سال ۱۳۹۷ حدود ۲۱ درصد افزایش داشته است.
کل شکایات با ۲.۳ درصد کاهش از ۲۶۳ هزار فقره در سال ۱۳۹۷ به ۲۵۷ هزار فقره در سال ۱۳۹۸ رسیده است.
منبع:

1399/04/22
15:07:33
5.0 / 5
2572
تگهای خبر: ارز , انبار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آچار a4f.ir
a4f.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آچار محفوظ است

آچار

مرکز فروش ابزار